SİYASET
Giriş Tarihi : 22-07-2021 01:43   Güncelleme : 22-07-2021 01:43

AKŞENER'İN BÜYÜK ÇIKIŞI

Erdoğan'dan sonra bir tek o lider başardı...

AKŞENER'İN BÜYÜK ÇIKIŞI

2002 yılında tek başına iktidar olduktan sonra yaklaşık 20 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti büyük bir başarı elde ederken, son 20 yılda Erdoğan' dan sonra yeni kurulan partiler arasında en büyük ve tek çıkışı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptı.

Akşener' in partisi İYİ Parti geçtiğimiz seçimlerde meclise 43 vekille girmeyi başarırken, kendisinden önce ve sonra kurulan hiç bir parti gerek seçimlerde gerekse şu anda yapılan anketlerde Akşener' in başarısını gösteremedi.

Son yapılan anketlerde Anadolu' yu karış karış gezen, pandemiye rağmen yurdun her köşesinde vatandaşların özlemlerini, sorunlarını ve beklentilerini dinleyen Akşener' in 2023 seçimlerinde Türkiye' nin ana muhalefet partisi olmaya aday bir görüntü çizdiğini dile getiriyorlar.

İYİ Parti oylarının an itibariyle yapılan anketlerde % 16 civarında olduğunu belirten anketler şirketleri Akşener' in bu başarısını devam ettirdiği takdirde CHP'yi de geçeceğini ve bir kadın liderin son 20 yılda yeni kurulan hiç bir partinin elde edemediği başarıyı ilk seçimlerde ana muhalefet partisi olarak mecliste yer alabileceği görüşünde birleşiyorlar.