TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-07-2021 01:01   Güncelleme : 22-07-2021 01:02

Azar Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Uygulama farklı ülke ve ya şehirlerden birçok insanı bir araya getirerek görüntülü görüşme hizmeti sunmaktadır. Uygulamayı kullanmış ve kendisi için uygun görmemiş kullanıcılar hesap silme işlemi yaparak üyeliklerini iptal edebilmektedir.

Azar Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Günümüzde insanlar çoğunluklu olarak birbirleriyle etkileşimde bulunabilmek için farklı platformlar kullanmaktadırlar. Bu platformlardan bir anda yükselişe geçerek popülerliğini arttıran Azar dünyanın birçok ülkesinde en çok kullanılan platform haline geldi.
Uygulama farklı ülke ve ya şehirlerden birçok insanı bir araya getirerek görüntülü görüşme hizmeti sunmaktadır. Uygulamayı kullanmış ve kendisi için uygun görmemiş kullanıcılar hesap silme işlemi yaparak üyeliklerini iptal edebilmektedir.

Azar Hesap Silme İşlemi
Azar hesabınızı iki farklı yol ile silebilirsiniz.
Bunlar;
Uygulama üzerinden hesap silme
Mail yolu ile hesap silme

Uygulama Üzerinden Azar Hesap Silme
Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunmakta olan Ayarlar butonuna tıklayın.
Açılan bölümde Hakkında butonuna tıklayın
Karşınıza çıkan ekranda Hesabı Sil seçeneğine dokunarak Azar hesabınızı silin.
Hesabı silme işlemini tamamladıktan sonra güvenlik açısından uygulama sizden tekrar şifrenizi görmenizi isteyecek. İşlem doğruluğunu onaylayabilmek adına şifrenizi girin. Bu işlemden sonra Azar hesabınız komple silinecek.
Hesabı silme işleminden sonra uygulama içerisindeki geriye dönük işlemlerinize tekrardan ulaşılamamaktadır. Herhangi bir satın alma işlemi yapılmış ise bu işlemin de ilgili uygulama üzerinden iptalinin sağlanması gerekir. İptal sağlanmayan işlemlerde uygulama sizden ücret kesmeye devam eder.

Mail Yolu İle Hesap Silme
Azar hesap silme işlemini uygulama üzerinden yapabildiğiniz gibi, destek ekibine mail atarak da yapabilirsiniz. Mail yolu ile iletişim kurduğunuz destek ekibi tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra hesabınız bir daha geri alınmamak kaydı ile silinir ve tüm verileriniz sıfırlanır.
Azar destek ekibi ile iletişime geçebileceğiniz adres help@azarlive.com adresidir.
Göndereceğiniz mailin bir konu kısmı var ve bu konu kısmına Hesap Silme İşlemi,
Üyelik İptali ve buna benzer şeyler yazın.
Destek ekibine göndereceğiniz mailde kullanılacak olan mail adresinizin, uygulama içerisinde kullanılan mail adresi olmasına dikkat edin.
Hesap silme işleminizin çabuk gerçekleşmesi için hesabı silme nedeni belirtin.
İşleminiz destek ekibi tarafından incelendikten sonra, hesap silme işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.
Uygulama üzerinde olduğu gibi bu işlemin de geri dönüşü yoktur ve geçmişe dönük işlemlerinize tekrar ulaşılamamaktadır.
Uygulama üzerinden hesap silme işleminde tüm aboneliklerinizi iptal ettiğiniz gibi, bu işlemden sonra da tüm aboneliklerin iptal edilmesi gerekmektedir. İptalini gerçekleştirmediğiniz takdirde uygulamadaki hesabınız iptal edilmiş olsa bile uygulama sizden ücret kesmeye devam edecektir.

Azar Hesap Silme İşleminden Önce Bilinmesi Gerekli Olan Bilgiler
Azar hesap silme işlemi uygulamayı komple sildiği gibi sizin geçmişe dönük uygulama ile ilgili tüm işlemlerinizi sıfırlamakta.
Mesajlarınız, listenizde bulunan kişiler, almış olduğunuz değerli taş abonelikleri ve buna benzer tüm işlemleriniz sıfırlanmaktadır.
Birçok farklı uygulama da hesap silme işlemi yapıldıktan sonra belli bir süre içerisinde, hesabınızı tekrardan geri alabilme imkânı vardır. Fakat Azar uygulamasında hesabı geçici olarak kapatma ya da kapatılan hesabın tekrardan aktif edilme özelliği bulunmamaktadır. Bu yüzden hesap silme işleminden önce mutlaka kararlarınızı gözden geçirin çünkü yaptığınız işlemin geri dönüşü olmayacaktır. Uygulama hesap silme sırasında bundan dolayı sizi sık sık uyarıyor.
Azar uygulamasını silmeden önce mesajlarınızı telefonunuza yedekleme hakkınız bulunmaktadır. Bu hakkı da sadece mesajlar için tanımış olup, uygulama içerisinde mesajlar dışında yedekleme yapılmasına izin vermemektedir.