Güncel
Giriş Tarihi : 27-08-2020 00:07   Güncelleme : 27-08-2020 00:29

Bafra teşvik kapsamına alınmadı...

Samsun'da 8 ilçe teşvik kapsamına alındı. Son yıllarda sürekli geriye giden Bafra bu ilçeler arasında yerini alamadı.

Bafra teşvik kapsamına alınmadı...

Bafralılar teşvik kapsamına alınmayan ilçeleri için ayağa kalkarken, protokol ağırlamaktan başını kaldıramayan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'a ateş püskürüyor.

Samsun'un 8 ilçesi Vezirköprü, Havza, Kavak, Alaçam, Yakakent, Salıpazarı, Ayvacık ve Asarcık teşvik kapsamına alınırken, Tarım kenti Bafra teşvik kapsamı dışında kaldı. Sürekli göç veren, işsizlik ve asayiş olayları ile gündemden düşmeyen Bafra'nın teşvik dışında kalması ilçe halkını kızdırdı. Eczacılık fakültesi için ayağa kalkan başta Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın konuyla ilgili açıklama yapmaması ve ilçesinin haklarını savunmaması ise infial yarattı.

Bafralılar Başkan Kılıç'ı sert bir dille eleştirirken, Bafra'nın bu kararla teşvik alacak ilçelerin daha da gerisine düşeceğini söylediler. Seçim öncesi verilen vaatlerin hiç birinin yerine getirilmediğini, Kılıç'ın protokol ağırlamaktan başka bir iş yapmadığını belirten Bafralılar; 'İlçeye hizmetlerden vazgeçtik hiç olmazsa ilçenin hakkını arayan ve koruyan bir başkan görmek isterdik. 'Küçük olsun benim olsun mantığıyla Bafra yönetilemez' diye sitem ettiler.

Bafralı gençlerin işsizlik nedeniyle ilçelerinden koptuğunu ve ailelerinden ayrılmak zorunda kaldıklarını, kalanların ise asayiş olayları ile sürekli gündeme geldiklerini belirten Bafralılar; 'Bu ilçe 20 yıl önce il olmayı konuşurken şimdilerde büyük bir kasabaya döndü. Bırakın yeni projeleri geçmiş dönemde başlayan hizmetler bile bitirilemiyor. Başkan protokol ağırlamaktan onun bunun peşinde koşmaktan hizmet etmeyi unutmuş. En büyük hizmeti de kendi protokol odasına para harcamak olmuş.Çok yazık dediler.

Başkan Kılıç'ın koltuğunu korumak ve bir daha ki dönemi sağlama almak için sürekli il protokolünü ağırlamakla meşgul olduğunu, halkın diline de 'protokol başkan' olarak yer edindiğini belirten Bafralılar; 'Eczacılık fakültesi için ayağa kalktılar sonuç ortada. 'Büyük projeler hayata geçecek' dediler esamesi okunmuyor. Teşvik kapsamında Bafra hiçe sayıldı 'tık' yok. Bu Bafra'nın kaderi hep böyle mi olacak? Kimse şunu unutmasın.Başkanı protokol değil halk seçiyor.Diye konuştular