SİYASET
Giriş Tarihi : 16-05-2021 22:28   Güncelleme : 16-05-2021 23:15

BAFRA’DA MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OĞLUNU İŞE ALDIRDI KIYAMET KOPTU

Bafra Belediyesinde MHP grup başkanvekili olarak görev yapan Naci Sürmeli'nin oğlunun işe alınması ülkücü camiayı kızdırdı.

BAFRA’DA MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OĞLUNU İŞE ALDIRDI KIYAMET KOPTU

En büyük sorunlarından biri olan işsizlik Bafra'da kol gezerken, binlerce işsiz genç iş beklerken MHP Bafra Belediye Meclis üyesi ve   grup başkanvekili Naci Sürmeli'nin oğlunun öncelik tanınarak belediyede  işe alınması MHP Bafra camiasında  ‘’neler oluyor?’’ sorusunu gündeme getirdi’’  
 
MHP Bafra  ilçe başkanı Barbaros Turna Samsun yerel basında çıkan Haberlere Şimdilik sessiz kalırken, MHP grup başkanvekili  Naci Sürmeli’nin ise  konu ile ilgili ne diyeceği merak ediliyor. Bu işe alma nedeniyle  gerek MHP teşkilatında  gerekse ilçede  sesler yükseliyor.
Kenttin özlemlerine, beklentilerine ve sorunlarına çözüm bulması gereken   Belediye meclis üyelerinin Nüfuslarını kullanarak Kendi çocuklarını öncelik verip işe almalarına Isyan eden bafralılar ise ‘’her dönem aynı senaryo aynı rezalet biz onları kendi çocuklarına işe alsınlar diye değil milletin çocuklarına iş bulsunlar aş bulsunlar diye o mevkilere getirdik’’ diye veryansın ettiler.

Belediyede oğlu işe giren bir belediye encümeni ve meclis üyesinin görevinde kalması etik olmaz. Çünkü belediye ve başkan hakkında kararlara parmak kaldırıyor ve oy veriyor. Daimi encümende fatura ve evraklar hakkında karar veriyor imza atıyor. Bu görevler sorumluluk ister. Hem belediye başkanı, oğlunuzu  işe alacak hemde yeri geldimi başkana karşı olacaksınız. Kamuoyu şüpheyle yaklaşır. Bu MHP acısından da büyük bir yıpranmaya neden olur. MHP İlçe başkanı liyakat ve adalet adına istifasını almalı. Hukuk ve usule göre MHP Meclis listesinden yeni bir isim meclise girmelidir.