SPOR
Giriş Tarihi : 20-07-2020 13:27   Güncelleme : 20-07-2020 13:27

Başkan Yıldırım Konuştu

Başkan Yüksel Yıldırım, "Önceliğimiz ikinci kamp dönemi bitmeden takıma 5 yabancı 2 tane de yerli transferi yapmak. Yabancı hakkımızı 1 santrafor, 2 kanat, bir orta saha bir tane de stoperden yana kullanacağız. Takıma bir tane sol bek bir tane de orta saha yerli oyuncu olacağız. Sonrasında 6. Yabancı hakkımızı kullanmakta aceleci olmayacağız" dedi.

Başkan Yıldırım Konuştu

Yılport Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım, bu sezon 6 yabancı haklarının tamamını kullanmak istediklerini söyledi. Özellikle pandemi sürecinde yabancı transferinin çok zor olduğunu dile getiren kırmızı beyazlı ekibin Başkanı Yıldırım, "Ancak önceliğimiz ikinci kamp dönemi bitmeden takıma 5 yabancı 2 tane de yerli transferi yapmak. Yabancı hakkımızı 1 santrafor, 2 kanat, bir orta saha bir tane de stoperden yana kullanacağız. Takıma bir tane sol bek bir tane de orta saha yerli oyuncu olacağız. Sonrasında 6. Yabancı hakkımızı kullanmakta aceleci olmayacağız. Bu fırsat transferi olacak. Hem ülkemizde hem de yurt dışında takımları ile son ana kadar parasal konularda anlaşma sağlayamayan önemli bir ismi takıma katarak fırsat transferi yapmak istiyoruz" diye konuştu. 

GURBETÇİLERLE ANLAŞAMADIK

Kırmızı beyazlı ekibin Başkanı Yıldırım daha sonra şunları söyledi, "Başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın birçok ülkesinde oynayan çok sayıda gurbetçi oyuncuyu takibe almıştık. Teknik heyetimizin de olurunu alarak bu oyuncularla temasa geçtik. Bu oyuncuların tamamı oynadıkları ülkelerin alt yaş milli takımlarında forma giyiyor. Üst düzey takımlarda da forma giyiyor. Çok sayıda isme teklifte bulunduk. Ancak ne yazık ki hiç biri ile anlaşma sağlayamadık"

TAKIM SATIN ALACAĞIZ

"Samsunspor'a geldiğim günden itibaren yurt dışında bir veya birkaç takım alacağımızı söylemiştim. Bu görüşümün arkasındayım. Ancak bizim önceliğimiz Samsunspor'u bir an önce süper lige çıkartmak. Bunu başarmadan takım satın almanın bize bir faydası olmaz hatta enerjimizi dağıtır. Samsunspor süper lige çıktıktan sonra bir ya da birkaç takım satın alıp oyuncu yetiştirip hem Samsunspor'a hem de dünya futboluna pazarlama imkânımız olacak. Bu biçim için hayal değil. Salzburg ile Laipzig işbirliği gibi."