Güncel
Giriş Tarihi : 17-07-2021 11:13   Güncelleme : 17-07-2021 11:13

Bayram Tatili Kaç Gün? Kurban Bayramı ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor?

Bayram dönemleri birçok bakımdan insanları en yakından ilgilendiren ve onları daima mutlu edebilen dönemlerdir. Yıllara göre bu bayramların başlama tarihleri bir değişkenlik gösterebiliyor. İnsanlar her dönem bayram tatili ne zaman başlıyor sorusunu sorabiliyorlar.

Bayram Tatili Kaç Gün?   Kurban Bayramı ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor?

2021 yılı Kurban Bayramı ele alındığında bu bayramın ayın 20 Temmuz tarihinde başladığını görmek mümkün oluyor. Kurban Bayramı bu yıl da yine dört günlük bir süre zarfında ülke genelinde insanlar tarafından kutlanacak.
20, 21, 22 ve 23 Temmuz tarihleri, 2021 yılı Kurban Bayramı’nın etkin olacağı tarihler olarak öne çıkıyor. 19 Temmuz tarihinde ise bayram öncesi Arefe günü olarak belirlenmiş bulunuyor.

Bayram Tatili Hangi Günler?
Kurban Bayramı dönemsel olarak her seferinde farklı tarihlere ve ayrıca farklı günlere denk gelebiliyor. Yine 2021 yılı itibariyle de bu konuda bir farklılığın olduğu görülüyor.

20 Temmuz Salı 1.gün,

21 Temmuz Çarşamba 2.gün,

22 Temmuz Perşembe 3.gün,

23 Temmuz Cuma 4.gün,

Genel olarak 2021 yılı Kurban Bayramı tam olarak bu tarihlere denk geliyor. Arefe gününün 19 Temmuz Pazartesi gününe denk gelmesiyle birlikte tüm süreç doğrudan hafta içini kapsamış oluyor.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?
Kurban Bayramı’nın 2021 yılı dönemi için tamamen hafta içine denk geliyor olması tatil konusunda süreyi de iyi şekilde artırıyor. 17 ve 18 Temmuz tarihlerinin hali hazırda hafta sonu tatili olması bunda etken rol üstleniyor. Hafta için bayramdan sonra yine hafta sonuyla tatilinin gelmesi toplam tatil süresini 9 günlük uzun bir süreye kadar uzatıyor.
 

Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Bitiyor?
19 Temmuz 2021 tarihinde Arefe günüyle başlayacak olan Kurban Bayramı, 23 Temmuz tarihinde sona eriyor. Ancak yine sonraki günler hafta sonu tatili olduğu için iş alanlarda faaliyetler 26 Temmuz’da başlıyor.
 

Arefe Günü Tatili
Bayram öncesi dönem olarak bilinen Arefe gününün denk geldiği 19 Temmuz’da birçok resmi kurum yarım günlük bir çalışma etkinliği içerisinde olacak.

Bayram Tatili Otoyollar Ücretsiz
Birçok bayram döneminde olduğu gibi 2021 yılı Kurban Bayramı döneminde de vatandaşları otoyol ve köprüleri tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilecekler. Bayram bitişi itibariyle ise yine işleyiş eski haline geri dönecek.