Güncel
Giriş Tarihi : 24-10-2020 17:15   Güncelleme : 24-10-2020 17:17

BÜYÜKŞEHİR'DE MOBBİNG VAR MI?

BÜYÜKŞEHİR'DE MOBBİNG VAR MI?

Geçtiğimiz günlerde Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne 130 memur alındı.  Kısa bir süre içinde 60 kişilik sözleşmeli personelin daha alınacağı öğrenildi. Belediyede çalışan ve emeklilik süresi dolanlara 'emekli ol' baskısı yapıldığı bir çok personelin ise sürgün edildiği iddiaları ayyuka çıktı.

Haberhas.com İnternet Haber sitsinde yer alan habere göre; Büyükşehir Belediyesinde çalışan memur ve işçilerin 1.5 yıl içinde yapılan uygulamalardan son derece rahatsız oldukları belediyede huzursuzluğun hat safhada olduğu söyleniyor. Önceki başkan Yusuf Ziya Yılmaz'ın üst düzey kadrosunda yer alan isimlerin Samsun'un değişik ilçelerine sürgün gibi gönderilmesi AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve Başkan Mustafa Demir arasında soğuk rüzarların esmesine neden olduğu söyleniyor.
AK Parti Samsun Milletvekili  Yusuf Ziya Yılmaz'ın yaşanan bu gelişmeleri dikkatle izlediği 20 yıllık belediye başkanlığı döneminde yapılmayan uygulamaların özellikle AK Parti camiası başta olmak üzere Samsunluları rahatsız etmesinden dolayı endişe duyduğu söyleniyor. Başkan Yılmaz'ın yaşanan bu gelişmeleri AK Parti'nin en üst kadrolarına rapor halinde sunacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.