Güncel
Giriş Tarihi : 13-08-2021 21:48   Güncelleme : 13-08-2021 21:48

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'den Mustafa Demir'e Tepki

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i hedef alan açıklamalarda bulundu; "Samsun’u beton kütlelerle nefes alınamaz hale getiriyorsunuz. Samsun’u katlediyorsunuz.”

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'den Mustafa Demir'e Tepki

Türkel açıklamalarında  ‘153 Çağrı Merkezi’ ve ‘Dolmuş Terminali’ projelerinin Samsun'u katlettiğini öne sürerek Mustafa Demir'e ateş püskürdü. 

"BU BELAYI, BU BETONU DİKECEK BAŞKA YER BULAMADIN MI?"

Türkel “Kültür Parkı’nı önceki dönem belediye başkanlarından Yusuf Ziya Yılmaz, kamulaştırmıştı. Bize göre de doğru bir karardı. Kamulaştırdıktan sonra buraya parklar, yeşil alanlar inşa ettirdi. Samsunlularda bu yeşil alanlarda nefes almaya başladı. Samsun’un nefes aldığı, vatandaşların çocuklarıyla güzel vakitler geçirdiği, Kültür Parktan başka bu çelik belayı koyacak başka bir yer bulamadınız mı? 153 Çağrı Merkezinin denizin kenarından, insanların nefes alacağı bir yerden başka bir yerde olsa olmaz mıydı? Bu belayı, bu betonu dikecek başka bir yer bulamadın mı? ifadelerini kullandı.

"BU NE PEHRİZ BU NE LAHANA TURŞUSU"

Türkel konuşmasının devamında "Samsun’un doğasına yapmış olduğunuz katliamları vatandaşlarla paylaşmaya devam edeceğiz’ diyen Başkan Türkel, “Atatürk Kültür Merkezinin yanı 20 dönümlük bir mesire ve yaşam alanıydı. Demir, oranın da asfaltlarını kaldırmış, inşaat başlatmış. Bu inşaat Samsun dolmuşçularının terminali olarak planlanıyor. Samsunspor’un tesislerine 1 milyon 350 kişinin ortak malıdır, kıydırmam diyordu ya Mustafa Demir, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Samsun’u beton kütlelerle nefes alınamaz hale getiriyorsunuz. Samsunlulara sormadan ‘ben yaptım oldu’ anlayışıyla icraatlar yapıyorsunuz. Samsun’u katlediyorsunuz. Biz bu icraatlerinize izin vermeyeceğiz”  sözleriyle Mustafa Demir'i eleştirdi.