Güncel
Giriş Tarihi : 22-07-2021 02:01   Güncelleme : 22-07-2021 02:01

Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek

Saçlarınızı düzleştirmek istiyorsunuz ama bunu zarar vermeden en doğal şekilde nasıl yapılır? Hangi işlemlerden geçince bu sonucu elde edeceğiniz doğal yöntemlere hep birlikte bu yazımızda görelim;

Doğal Yollar İle Saç Düzleştirmek

1. Yumurta İle Saç Düzleştirme
Öncelikle bu maskeyi uygulamadan önce yumurta kokusundan rahatsız oluyorsanız biraz yoğurt katarak bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
Kaba iki yumurtayı kırıp iyice karıştırın. Bu karışımı saç ve saçınızın derisine iyice yedirerek sürün. Ardından tercih ettiğiniz herhangi bir şampuan ile iyice durulayın.
2. Sirke İle Saç Düzleştirme
Bu yöntem aynı zamanda saçınıza gözle görülür bir parlaklık katacaktır. Su dolu kabın içerisine bir kaç damla su ekleyin. Saçınızı güzelce yıkayıp bu su ile durulayın. Ardından saçınızı tekrar temiz su ile iyice durulayın.
3. Süt İle Saç Düzleştirme
Hiç bir ek madde kullanmadan sadece süt ile saçlarınızı doğal olarak düzleştirmek oldukça basit. Temiz sprey şişesine saçlarınıza yetecek miktarda süt doldurun. Saçınız bu şekilde ıslanmış yarım saat bekleyin. Soğuk su ile iyice durulayın. Eğer sütun kokusu kalır ise kullandığınız güzel kokuyu tarak yöntemi ile saçınıza sürebilirsiniz. Bu yöntem saçlarınızı besler ve pürüzsüz düz bir hacim kazanmasını sağlar.
4. Aloe Vera Jeli İle Saç Düzleştirme
Bir kaba yarım fincan sıcak yağ aynı şekilde bu miktarda jeli katıp iyice karıştırın. Krem haline geldiğinde saçınıza uygulayıp yarım saat kırk dakika bekletin. Ardından durulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
5. Yumurta ve Zeytinyağı ile Saç Düzleştirme
Yapacağınız işlem çok basit. Temiz bir kaba iki yumurta kırıp iki yemek kaşığı zeytinyağı ekleyerek iyice karıştırın. Saçlarınızda bir saat bekletin ve ardından durulayın. Bu işlemden sonra saçlarınız hem doğal olarak düzelecek ve yumuşaklık kazanacak.
6. Süt ve Bal İle Saç Düzleştirme
Kabın içerisine bir fincan süt ile bir yemek kaşığı balı koyup iyice karıştırın. Ek olarak taze çilek püresi ekleyebilirsiniz. Artı bir etki sağlayacağını göreceksiniz. Bu karışımı iki saat bekletin. Kullandığınız şampuan ile durulayın.
Yukarıda sizler için saçlarınıza zarar vermeden kimyasal kullanmadan doğal düzleştirme yöntemlerinin ayrı ayrı bilgilerini sunduk. Olumlu sonuçlar elde edeceksiniz.