Güncel
Giriş Tarihi : 24-07-2021 22:21   Güncelleme : 28-07-2021 06:14

DURAĞAN'DA NOTER BAFRA'DA NÖBETCİ İLÇE BAŞKANLIĞI

4 dönem AK Parti Bafra ilçe başkanlığı görevini yürüten ve sayısız seçim çalışmalarının başında olan Av. İbrahim Semiz Adalet Bakanlığı tarafından Durağan noteri olarak atandı.

DURAĞAN'DA NOTER BAFRA'DA NÖBETCİ İLÇE BAŞKANLIĞI

Uzun zamandır noter olacağı konuşulan Av. İbrahim Semiz’in noter olduktan sonra ilçe başkanlığı görevine devam edip etmeyeceği tartışılıyordu. Başkan Semiz yaptığı açıklama ile il başkanı Av. Ersan Aksu ile istişare ettiğini noterlik ve başkanlık görevini bir arada yürüteceğini kamuoyu ile paylaştı.

SADECE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN KARİZMASI YETMİYOR
Bu açıklama Cumhurbaşkanımız ve AK Parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her seferinde bahsettiği başkanlık anlayışı ile çelişti. Bilindiği gibi 31 Mart 2019 ve yenilenen 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerine kadar AK Partinin seçim zaferlerinde Cumhurbaşkanımız ve AK parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kişisel karizması etkiliydi. Artık bunun üzerine teşkilatların belediye başkanları ve milletvekillerinin de koyması gerektiği ortaya çıktı. Bunun farkında olan AK Parti Genel başkanı Erdoğan sık sık uyarılarda bulunuyor. Teşkilat başkanlarına Halkın içinde olun, sahada olun, partide vatandaşla olun. Sürekli çalışmalar yapın. Her kapıyı çalın, her insanımızı kucaklayın halkın derdiyle dertlenin demektedir. 

TUNCAY YURDUSEVEN ÖRNEĞİ
AK parti eski ilçe başkanı Tuncay Yurduseven başkanlığı döneminde Cumhurbaşkanının bu söylemlerine uygun bir başkanlık yapmış ve başarılı olarak önemli izler bırakmıştı. Şimdiki başkan İbrahim Semiz’de bu yoldan ilerlemeye çalışmıştı. Avukat olduğundan duruşmalar ve icra yapma işlemleri nedeniyle daha az halkla beraber oldu. Bu durum bile eleştiri konusu olurken şimdi Durağan da noterlik Bafrada parti başkanlığı yapması ciddi kriz ve kaoslara neden olacağını gösteriyor.

NÖBETCİ BAŞKANLIK
Noterlik görev, sabah 08.00 akşam 17.00 arası yapılması gerekli olanı sürekli bir görev. Ulaşım mesafesi de dikkate alındığında başkan Semiz’i zor günler bekliyor. Cumartesi Pazar günleri Bafra’da olarak nöbetçi parti başkanlığı yapmaktan başka seçeneği görülmüyor. İl Başkanı Av. Ersan Aksu ve Bafra ilçe Başkanı Av. İbrahim Semiz bu durumu başkan Erdoğan’a izah edemez. Sonunda bu durumdan rahatsız olan partililer ve vatandaşların şikâyetler zirve yapar ve konuya Başkan Erdoğan el atar. Bu durum sonucunda görevden alma ve ciddi bir ikazda kaçınılmaz olur. Unuttukları konu şudur: Bafra Nöbetçi başkanlık yapılacak bir yer değildir. Durağan Bafra arasına sıkıştırılamaz.