EKONOMİ
Giriş Tarihi : 14-07-2021 11:28   Güncelleme : 14-07-2021 11:28

En Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar

Bazı bankaların kredi vermek için zorlayıcı süreci olsa da bazıları kolay kredi verebiliyor.

En Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar

Bankalar daha çok müşteri kitlesine ulaşabilmek amacıyla kolay kredi vermektedir. Peki, bunun sebebi hangi ölçüde değerlendirilir?

Bankalar Nasıl Kolay Kredi Verir?
Banklar hem müşteriye hem de kendi kurumlarına kolaylık sağlayacak kredi kampanyaları ile indirimli faiz oranları ile sağlamaktadır. Daha detaylı örneklendirmek gerekir ise, 1000 lira olan kredi notu müşterinin lehine olacak şekilde 800’e indirebilmektedir. Bir başka örneği sigortalı çalışma süresi en az 6 ay şeklinde sınır konulurken kolay kredi şartlarında bu süre yarı yarıya indirilebiliyor. Kolay kredi veren bankalar bu kuralı dönem dönem uygularken bazı bankalar ise tüm serüvenini bu kural üzerine kurabiliyor.

Kolay Kredi Veren Bankalar
QNB Finansbank
Garanti Bankası
AKBANK
Yapı Kredi Bankası
HSBCI
ING BANK
ODEA
FIBABANKA
Bank Pozitif
CEPTETEB
Vakıfbank

CEPTETEB Kolay Kredi Başvurusu
Son zamanlarda oldukça tercih edilen CEPTETEB, ihtiyaç kredisi dahilinde insanlara kolaylık sağlamaktadır. CEPTETEB tüm bankacılık işlemlerinin mobil uygulama üzerinden sağlandığı, istenilen zaman, mekân fark etmeksizin en hızlı kredi başvurusu yapılan bir araçtır. Kolay yoldan kredi veren bankalar arasında yer alan CEPTETEB, indirimli faiz oranları ve kampanyalar ile geniş bir müşteri kitlesine ulaşmaktadır.

Kolay Kredi Veren Bankaların Avantajları Nelerdir?
İhtiyaç kredisi veya diğer kredi seçeneklerine başvuran, ancak kredi notu düşük veya gelir durumu yeterli olmayan müşterilerin bu imkanlardan yararlanması için kolay kredi veren bankaların tercih edilmesini sağlamaktadır.

Kolay Kredi Veren Bankaların Dezavantajları Nelerdir?
Günlük hayatta acil paraya ihtiyacı olan insanların ilk tercih ettiği, en hızlı ve kolay kredi veren bankalardır. En kolay kredi veren bankaların, diğer bankalardan ayırt edici bir özelliği kredi faiz oranlarının yüksek olmasıdır. Yani normalde daha uygun bir krediyi daha yüksek bir oranla tercih etmiş olacaksınız. Bu durum göz önünde bulundurularak kolay kredi veren bankalar tercih edilmeli ve yeterince araştırılmalıdır. Bankaların kolay kredi vermesinden ziyade asıl sizin yapmanız gereken o krediyi kolaylıkla geri ödeyip, ödemeyeceğinizi tartmaktır. Mümkünse ek bir kredi yolu sağlamak yerine kredi notunuzu yüksek tutmalısınız. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa, kolay kredi vermeyen bankalar dahil sizinle iş birliği yapıp, kolay kredi almanızı sağlayacaktır.