Güncel
Giriş Tarihi : 15-07-2021 12:35   Güncelleme : 15-07-2021 12:44

İlkadım Kavaklılar Derneği Başkanı Levent Kaya'dan 15 Temmuz mesajı

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıl dönümüne ilişkin İlkadım-Kavaklılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mali Müşavir Levent Kaya bir mesaj yayımladı.

İlkadım Kavaklılar Derneği Başkanı Levent Kaya'dan 15 Temmuz mesajı

Başkan Kaya Mesajında; “15 Temmuz tarihi dünya üzerinde eşine çok az rastlanacak bir milli birlik ve beraberlik ruhudur ve milletimizin yazdığı kahramanlık destanı tarihe damga vurmuştur.
Vatan savunması ve milli mücadele uğruna nice şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. Darbeci kurşunlara siper olan kahraman şehitlerimiz, meydanlarda tanklara iman gücüyle karşı duran gazilerimiz.. Ülkemiz her zaman olduğu gibi bu zorlu sınavdan da alnının akıyla çıktı ve kahramanlık sıfatı milletimize bir kez daha çok yakıştı.
Tankın, uçağın silahın karşısına yüreğiyle karşı duran aziz milletimiz, istiklaline uzanan hain ihanet çetesini şanlı tarihine yakışan bir duruşla yok etti.
 15 Temmuz gecesi cesaretleri, kararlılıkları ile canını hiç tereddüt etmeden ortaya koyan ve adını tarihe altın harflerle yazdıran kahraman şehitlerimizi saygıyla, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Toprağı vatan yapan aziz şehitlerimizin hatırasını her zaman yaşatacağız ve onlara layık bir neslin inşası için çalışacağız” ifadelerini kullandı.