TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-07-2021 01:44   Güncelleme : 22-07-2021 01:44

İnstagram Hesap Açma İşlemi nasıl yapılır? Instagram hesabı açma 2021

Günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte sık sorulan sorulardan biri de budur çünkü teknoloji ilerledikçe telefon, tablet ve bilgisayar gibi cihazlar hayatımızın içerisine daha çok girmiştir.

İnstagram Hesap Açma İşlemi nasıl yapılır? Instagram hesabı açma 2021

Kullandığımız bu cihazlara çeşitli sosyal medya uygulamaları yükleyerek fotoğraf paylaşma, mesajlaşma ve arkadaşlarımızla iletişim kurma gibi birçok aktiviteyi gerçekleştiriyoruz. 
Kullandığımız bu cihazlara çeşitli sosyal medya uygulamaları yükleyerek fotoğraf paylaşma, mesajlaşma ve arkadaşlarımızla iletişim kurma gibi birçok aktiviteyi gerçekleştiriyoruz. 
Bu uygulamaların başında ise instagram geliyor. Günümüzde hemen herkesin bir hatta bazen birkaç instagram hesabı bulunuyor, hâl böyle olunca instagram ile ilgili merak edilen konular da çok oluyor.
İnsanoğlu elbette ilerleyen çağa ayak uyduracak ancak önemli olan bu uygulamaları doğru ve yerinde kullanabilmek. Zira çağımızın hastalıklarından biri de telefon bağımlılığı. Üstelik yaş sınırı da oldukça aşağıda. Bu sebeplerden dolayı sosyal maceraları kullanırken hem kendimize hem de çevremizdekilere özen göstermeli ve birer bağımlı haline gelmemeliyiz. 
Tüm bunları göz önünde bulundurarak sosyal medyayı kullanırsak elbette ki bize bir zararı dokunmayacaktır. Paracels'un da dediği gibi: Her şey zehirdir, mühim olan dozdur. Instagram ile ilgili merak edilen konuların başında hesap açma işlemi yer alıyor. Aslında oldukça basit olan bu işlemi adımları takip ederek rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Telefonunuza Instagram Uygulamasını İndirin
Telefonunuzda bulunan Play Store veya App Store' da arama bölümüne Instagram yazın.
İndir butonuna basarak aygıtınıza indirmiş olacaksınız.

Instgram'da Karşınıza Çıkan Adımları Doldurun
Öncelikle karşınıza çıkan "Yeni Hesap Oluştur/ Giriş Yap" seçenekleri arasından ilk seçeneği tercih etmelisiniz.
Daha sonra karşınıza çıkacak iki seçenek var: E- Posta/ Telefon numarası. Instagram'ın herhangi bir sorun olduğunda sizin ile nereden iletişime geçmesini tercih edeceğinize göre bir seçim yapmalısınız.
Daha sonra yaptığınız seçime uygun olacak şekilde bilgilerinizi girin ve ileri seçeneğine tıklayın.
Doldurduğunuz alana göre ya SMS ya da e- posta üzerinden size gelen kodu ilgili alana girin.

Bilgileri Eksiksiz Bir Şekilde Doldurun
Ad soyad bölümlerini doğru bir şekilde doldurun.
​​​​​​Kimsenin tahmin edemeyeceğini düşündüğünüz zor ayrıca kurallara da uygun olacak bir şifre belirleyerek şifre için belirlenen alana yazın.
Telefonunuzdaki kişilerle Instagram üzerinden iletişim kurma isteğinize göre " Devam Et ve Kişileri Senkronize Et/ Kişileri Senkronize etmeden Devam Et" seçeneklerinden birini seçerek devam edin.
Sonraki adım ise doğum tarihinizi girmek olacaktır.

Kullanıcı Adı Belirle ve Kaydol
Tüm adımları tamamladıktan sonra Instagram sizin için bir kullanıcı adı belirleyecektir, eğer bu adı beğenmezseniz kullanımda olmayan ve kurallara uygun bir başka kullanıcı adı belirleyerek "Kullanıcı Adını Değiştir" bölümünden seçtiğiniz kullanıcı adını yazarak kayıt olabilirsiniz.
Tüm bu adımları eksiksiz ve doğru tamamlarsanız başarılı bir şekilde hesap açabilirsiniz.

Arama Motoru Üzerinden Bu Adımlar Nasıl İlerler?
İlk adım olarak arama motoruna Instagram yazarak sayfayı açmalısınız ve kaydol seçeneğine tıklamalısınız.
Geri kalan adımlar yukarıda anlatılan şekilde devam ederek güvenli bir şekilde hesap açabilirsiniz.