Güncel
Giriş Tarihi : 22-07-2021 02:04   Güncelleme : 22-07-2021 02:20

İstanbul samsun arası kaç kilometre kaç saat?

İstanbul ve Samsun illeri arasındaki mesafe, yolculuk yapacak olan kişiler tarafınca merak ediliyor.

İstanbul samsun arası kaç kilometre kaç saat?

İstanbul ve Samsun arası git gel yapacak olan kişiler, bu iki şehir arasındaki mesafeyi son derece merak ediyorlar. Özellikle bu iki şehir arasındaki yolculuk süresi, yolculuk yapacak olan kişilerin ilgi merkezlerinde yer alıyor.

İstanbul Samsun Arası Kaç KM?
İstanbul ve Samsun illeri arasındaki mesafe, yolculuk yapacak olan kişiler tarafınca merak ediliyor. İstanbul ili ve Samsun ili arasındaki tam mesafe E80 üzerinden '731,2 KM' şeklindedir. Bu iki il arasında yolculuk yapacak olan kişiler, E80 yolu üzerinden 731,2 KM kadar yol kat ederler. Eğer Anadolu illeri üzerinden yolculuk yapılacaksa, bu kilometre miktarında artışa neden olacaktır.

İstanbul Samsun Arası Kaç Saat Sürer
İstanbul Samsun arası mesafe, yolculuk süresini de ortaya çıkartıyor. İki il arasındaki yolculuk süresi, tercih edilen yola ve taşıta göre değişiklik gösteriyor.
Araçlara göre İstanbul ve Samsun arası yolculuk süresi;
Uçakla 1 Saat 19 Dakika
Otobüsle 11 Saat 30 Dakika
Otomobil ile Karayolları üzerinden 8 Saat 57 Dakika
Her iki şehir için yolculuk süresi kullanılan araca göre değişiklik gösteriyor. Eğer hızlı bir şekilde iller arası yolculuk yapmak istiyorsanız, havayollarını tercih edebilirsiniz. Kendi aracı ile gitmek isteyen kişilerde ortalama 8-9 saatlik bir süre arasında her iki şehre yolculuk yapabilir.

Samsun İstanbul Otobüsle Kaç Saat Sürüyor?
Samsun ilinden İstanbul'a yolculuk yapacak olan kişiler, otobüsle yolculuk süresini merak ediyorlar. Otobüsün normal olarak çoğu yerde durması ve özellikle mola vermesi, yolculuk süresini uzatabiliyor. Samsundan İstanbul'a otobüsle gidecek olan kişilerin ortalama yolculuk süresi; 11-12 saat civarındadır. Yani yolcuların yarım günleri yolda geçiyor.
Samsun İstanbul Özel Arabayla Kaç Saat Sürer?
Her iki ile özel araçla gitmek oldukça mantıklı bir davranıştır. Kısa sürede şehre ulaşmak isteyen kişiler, özel araçlarıyla kısa bir zaman zarfında istedikleri şehre ulaşabilirler. Samsun ve İstanbul arasında özel araçla yolculuk yapacak olan kişilerin yol süresi, aracın hızına göre değişiklik gösteriyor. Ustaca araç kullanan birisinin iki il arasındaki yolculuk süresi yaklaşık olarak 6 saattir. Ancak normal yolculuk süresi her iki şehir içinde 8-9 saat arasındadır.

İstanbul'dan Samsun'a Giderken Hangi Şehirlerden Geçilir?
Her iki şehrin güzergahında belli başlı şehirler yer alıyor. Genel olarak bu şehirler üzerinden yolculuk yapılır ve şehre ulaşılır.
İstanbul ve Samsun arasında yolculukta bulunan kişiler şu şehir ve ilçelerden geçerler;
Bolu, Gerede
Kastamonu, Tosya
Çorum, Osmancık
Amasya, Merzifon
Amasya, Havza
Samsun, Kavak
Bolu Gerede geçildikten sonra yaklaşık olarak 5 saatlik bir yolculuk kalıyor. Tabi bu durum özel araç sahipleri için geçerlidir. Bolu Gerede'den çıkıldıktan sonra özel araç sahipleri, ortalama 5 ya da 5 buçuk saatte Samsun'a varırlar.