BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 29-06-2021 02:59   Güncelleme : 29-06-2021 02:59

Mehmet Aslantuğ Kimdir? (Biyografisi)

Televizyonlarda görmeye alışkın olduğumuz bir yüz olan Mehmet Aslantuğ, birçok filmde ve dizide oynamıştır. Oyunculuk alanındaki başarısını tüm Türkiye'ye kanıtlamış olan ünlü oyuncu, işini hakkıyla yerine getiren popüler bir kişidir. Bu yazıda Mehmet Aslantuğ hakkında merak ettiklerinizi ve Mehmet Aslantuğ'un hayatını öğrenebilirsiniz.

Mehmet Aslantuğ Kimdir? (Biyografisi)

Mehmet Aslantuğ Ne Zaman Ve Nerede Doğmuştur?
25 Eylül 1961 doğumlu olan Mehmet Aslantuğ, Samsun'a bağlı olan Çarşamba'da dünyaya gelmiştir. Mehmet Aslantuğ dünyaya geldiğinde ailesi çiftçilik yapmaktaydı. Aslen Çerkes olan oyuncu, ailenin son çocuğudur. 5 kardeş olan Mehmet Aslantuğ, genç yaşında oyunculuğa gönül veren bir kişidir. Ülkemizin önemli dizi ve filmlerinde yer alan başarılı oyuncu, kariyerine yine oyunculuk üzerinden devam etmektedir.

Eğitim Hayatı
Ünlü oyuncu henüz öğrenciyken tiyatroyla tanışmıştır. Oyunculuk adımlarına ise tiyatro oyunlarında yer alarak başlamıştır. Oyunculuk hayalleri için gittiği üniversiteyi yarıda bırakmıştır. 1985 senesinde okulunu bırakan Mehmet Aslantuğ, profesyonel bir şekilde oyunculuk yapmaya başlamıştır. 1993 yılına geldiğinde ise Detay film yapım şirketiyle karşımıza çıkmıştır. Kurucusu olduğu bu yapım şirketi sayesinde adından fazlaca söz ettirmeyi başarmıştır. İlk dizisinde 1997-2000 yılları arasında oynamıştır. Daha sonraki dizilerinde de sevilen bir karakter olan Mehmet Aslantuğ, oyunculuk alanındaki başarısını herkese kanıtlamıştır. Bu nedenle de birçok dizi ve film teklifi almıştır. Bugüne kadar oynadığı diziler ve filmler ile gündemden düşmeyen oyuncu, hala başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Özel Hayatı
60 yaşında olan Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan'la 1961 yılında dünya evine girmiştir. 2000 senesinde Can adında bir oğulları olmuştur. Terazi burcu olan oyuncu, oldukça saygılı ve beyefendi bir kişiliğe sahiptir. 1.79 boya sahip olan Mehmet Aslantuğ, giyimi ile de dikkat çeken bir oyuncudur. Güler yüzlü ve disiplinli bir kişiliği vardır.

Mehmet Aslantuğ'un Oynadığı Diziler
Oynadığı diziler sayesinde tanınan Mehmet Aslantuğ, birçok başarılı projede yer almıştır. Mehmet Aslantuğ'un oynadığı diziler şunlardır:
Belene
İz Peşinde
Başka Olur Ağaların Düğünü
Vurguna İnmek
Kurtuluş
Sıcak Saatler
Hırsız
Bir İstanbul Masalı
Hanımın Çiftliği
Canım Babam
Veda
Ben Onu Çok Sevdim
Aşkın Kokusu
Kördüğüm
Kardeş Çocukları
Masumiyet
Dizilerinde rol alarak ne kadar başarılı bir oyuncu olduğunu herkese kanıtlamıştır.

Mehmet Aslantuğ'un Oynadığı Filmler
Oynadığı dizileri kadar filmleri de konuşulan Mehmet Aslantuğ, beyaz perdede de izleyici karşısına çıkmıştır. Mehmet Aslantuğ'un oynadığı filmler ise şunlardır:
Gün Doğmadan
Ateş Böceği
Kopuk Dünyalar
Karayar Köprüsü
Kapıları Açmak
Yalancı
Yengeç Sepeti
Gerilla
Bir Kadının Anatomisi
Akrebin Yolculuğu
Yeni Bir Yıldız
Merdoğlu
Aşkın İkinci Yarısı
Direniş Karatay
Filmleri ile de oldukça beğenilen Mehmet Aslantuğ, yaşına rağmen oldukça fit bir görüntüye sahiptir. Birçok genç oyuncuya taş çıkaracak yakışıklılığa sahip olan oyuncu, her daim başarısı ile gündeme gelmiş saygın bir kişiliktir.