SİYASET
Giriş Tarihi : 30-06-2021 13:46   Güncelleme : 01-07-2021 00:21

MİLLETVEKİLİ KIRCALI SÖZ VERELİ 4 YIL OLDU

AK Parti Samsun milletvekili Av.Orhan Kırcalı bu konuşmayı yapalı ve söz vereli 4 yıl oldu.

MİLLETVEKİLİ KIRCALI SÖZ VERELİ 4 YIL OLDU

Bafra ‘da Çetinkaya sırtlarında bir hayal oluşmuştu. Minik ellerin simit paraları üzerinde tüm Bafralıların katılımıyla işçisi, memuru, çiftçisi, emeklisi, esnafı, iş  insanları ve herkesin katılımı ve katkılarıyla Bafra’nın kültürü olan imece usulünün  bir kez daha devreye girmesiyle  bölge hastanesi kurulmaya başlanmıştı. Hedef ve hayal büyüktü. Böyle bir hastaneye ihtiyaçta vardı. Yerde uygundu. 

HAYALLER GERÇEKLEŞMEDİ

Genç yaşlı, bay ve bayan tüm Bafralılar seferber olmuş ve Bölge hastanesi yükselmeye başlamıştı. Katlar çıkılıyor ve kaba inşaat tamamlanıyordu. Bafra ve Bafralı yeni bir tarih yazıyordu. Sonrası çeşitli Sebeplerden dolayı gelmedi. İnşaat durdu. Aradan yıllar geçmeye başladı. Her seçim dönemi Bölge hastanesi gündeme geliyor ve sözler veriliyordu. Tamamlanacak hastane olacak dendi.  Devlet hastanesi başka bir yere kuruldu. Göğüs hastanesi için uygundur. Göğüs hastanesi kurulacak dendi. Olmadı. Depreme dayanıklı değil, başka bir şey yapmak için uygun değil gibi çok şeyler söylendi. Koca bir devasa inşaat kaderine terk edilmeye başlandı. Yıllar üstünden yıllar geçti. Hiçbir şey yapılmadı. Bafralı üzgündü. Çetinkayalı üzgündü, çocuklar üzgündü kısacası herkes üzgündü.
 

EĞİTİM KAMPÜSÜ SÖZÜ VERİLDİ

Ak Parti Samsun Milletvekili Bafralıların hemşerisi Av.Orhan Kırcalı basın mensuplarını davet ederek Çetinkaya sırtlarında ki Bölge hastanesi inşaatını ziyaret etti. Orada açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar basında büyük yankı buldu. İnsanlarda umut oluşturdu. Milletvekili Kırcalı aynı açıklamaları 18 Ekim 2017 tarihinde de şu şekilde yaptı: İkinci problem Yarım kalan yıllardır inşaatı için hiçbir şeyin yapılamadığı Çetinkaya mevkiinde ki Bölge Hastanesi inşaatıydı. Önce buranın Yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi olarak yapılması noktasında çalışmalar yaptık. Başka girişimlerimizde oldu. Depreme dayanıklılık konusunda çalışmalar yapıldı. Kısacası burayla ilk günden itibaren ciddi olarak çalışmalar yaptık. Son olarak burada ki 160.000 metrekarelik alanı sağlık bakanlığından Orman Bakanlığına devrini gerçekleştirdik. Milli Eğitim Bakanlığı ile ön görüşmeler yaptık. Orman Bakanlığı ile yazışmaları gerçekleştirdik. Bu alanın Orman Bakanlığından Milli Eğitim Bakanlığına devrini sağlayacağız.160.000 metrekarelik bu alan üzerinde süreç içerisinde içinde Spor Lisesi, Hafızlık ve Yatılı Proje İmam Hatip Ortaokulu, Güzel Sanatlar Lisesi, Meslek Liseleri kurularak bir Eğitim Kampüsü oluşturacağız. Eğitim Kampüsünün içerisinde okullarımız dışında konferans salonları, camii, sosyal donatılar, yeşil alanlar, spor salonları, spor alanları olacaktır. Bunun için tüm çalışmaları başlattık. Eğitim insana yatırımdır. İnsana yatırımda en önemli yatırımdır. Çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmek için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Eğitim Kampüsünü hayata geçirmek için seferberlik halinde çalışacağız. Eğitim kampüsü bir beton yığını olmayacak çok güzel bir mimariye sahip olacaktır. 

MİLLETVEKİLİ KIRCALI SÖZ VERELİ 4 YIL OLDU

AK Parti Samsun milletvekili Av.Orhan Kırcalı bu konuşmayı yapalı ve söz vereli 4 yıl oldu. Bu süreçte Ağız ve diş sağlığı hastanesi inşaatına başlandı. Tofaş kavşağı yapıldı. Hükümet binası yapılıyor. Bunlarda güzel hizmetler ve Milletvekili Orhan Kırcalı’nın emekleri var. Fakat Çetinkaya sırtlarında ki Bölge hastanesi için Eğitim Kampüsü yapacağız sözü ortada kaldı. Açıklamaları umut vericiydi. Çalışmalara başlamış yerin milli eğitim bakanlığına devri süreci gerçekleşmişti. Fakat sonrası gelmedi. Çetinkaya sırtlarında ki bölge hastanesine başlayalı çeyrek asır yani 25 yıl oldu ve öylece duruyor. Simit alacakları paralarını hastane için bağışlayan Minik ellerin sahibi çocuklar üzgün bir şekilde büyüdü. Bafralıların hayalleri gerçekleşmedi. Yıllar heba oldu. 25 yılda insanlar büyüdü. Yeni insanlar doğdu, kimilerimiz vefat etti. Kısacası yıllar akıp geçti. Bafralı o yarım bakan inşaata üzgün gözlerle bakmaya devam ediyor….