SİYASET
Giriş Tarihi : 20-07-2021 15:57   Güncelleme : 22-07-2021 13:41

MUHALEFETİN PROTOKOL İLÇE BAŞKANLARI

Bafra yıllardır üvey evlat muamelesi görüyor. Yağmur yağınca her yer sel oluyor. Ortalık kanalizasyon kokuyor.

MUHALEFETİN PROTOKOL İLÇE BAŞKANLARI

 Alt yapı çalışması yok.  İçme suyu içilmiyor. Düzeltecek çalışma yok. Trafik ve oto park sorunu aldı başını gidiyor. Çarşambaya 2 Havzaya bir katlı ve kapalı otopark yapılıyor. İnşaatları devam ediyor. Bafra’nın esamesi okunmuyor.  Belediye ve resmi kurumlara partizanca atamalar ve işçi alımları yapılıyor. Sebze ve meyve hali yapılmadı. Bölge hastanesi çürümeye terk edildi. Eğitim kampüsü dendi aradan 4 yıl geçti. Sonuç yok. Yapılmakta olan oto gar iptal edildi. Başka yere yapacağız denildi. Yine yapılmadı. Eskisi tadilat edildi. Kültür merkezi projesi tozlu raflarda kaldı. Kızılırmak sedde projesinin devamı yapılmıyor. Yerel problemlerde olduğu gibi genel problemler olan, işsizlik, yoksulluk, pahalılık, hepsi var.  Bafra’da ki siyasi partilerden ve ilçe başkanlarından gür bir ses çıkmıyor. Demokratik bir tepki ve tavır Yok. STK’lar ise zaten iktidarın yan teşkilatları gibi.

BAFRA’DA 7 MUHALEFET PARTİSİ VAR
Bafra’da CHP, İYİ parti, Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi, Deva partisi, Gelecek Partisi, DSP ilk akla gelen 7 muhalefet partisinin ilçe teşkilatı bulunuyor. Hepsi kurumsal bir kimliğe sahip kuruluşlardır. Ama binaları var kendileri yok. İlçe başkanları var, varlıkları yok. Yönetim kurulu üyeleri var, ortada yoklar. Bafra için yaptıkları hiçbir şey yok. Bol bol protokolde yer alıyorlar resim veriyorlar. Anahtarlık dağıtıyorlar. Göstermelik üç beş ziyaret ile günleri geçiriyorlar. Ya bırakın o koltukları. Ya da Bafra’nın meselelerine sahip çıkın. Dile getirin. Ülke gündemi için bir şeyler söyleyiniz.  Konferanslar, çalıştaylar düzenleyiniz. Basın toplantıları yapınız. Demeçler veriniz. Ama Bafra’yı gündeme getirin. Hani Bafra’nın Sebze ve meyve toptancı hali deyiniz. Hale gidiniz. Esnafla beraber olunuz. Bölge hastanesi enkazına gidiniz. Kanalizasyon kokusunu konuşunuz. Hani Bafra’nın katlı oto parkı, kültür merkezi oto garı deyiniz. Gidin sedde de piknik yapın basını çağırınız Kızılırmak sedde projesi denize kadar uzanmalı deyiniz. 

KONUŞMAKTAN MI KORKUYORSUNUZ
Ticaret yapıyoruz, iş adamıyız, bir yakınımız resmi kurumda çalışıyor diye mi korkuyorsunuz. Korkuyla siyaset yapılmaz. Arkasına bakan hizmet edemez. Ya Bırakın korkuları ya da bırakın koltukları. Bafra’ya üvey evlat muamelesi yapılırken vicdanınız sızlamıyor mu? Partizanlık ve partizanca atama ve işçi alımları olurken yüreğinize bir sız gelmiyor mu?  İşsizlik pahalılık yoksulluk, beyninizi kemirmiyor mu? Çürüyen bölge hastanesi binasını gördükçe içiniz gitmiyor mu? Trafik sıkışınca oto park problemi konuşulduğunda canınız yanmıyor mu? Evine ekmek getiremeyen insanları duydukca üzülmüyor musunuz? Elbette bu insani duygulara hepimiz sahibiz. Sizler sorumluluk makamındasınız. Gereğini yapmalısınız. 
BAFRA KAYBEDİYOR
İlçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri bir an önce protokol başkanı olmaktan çıkmalı, korkuları bir kenara atmalı ve Bafra’ya sahip çıkmalı. Bafra’nın gündemini oluşturmalı. Sadece Bafra’yı Samsun’u değil Ankara’yı bile sallamalı ses getirmelidir. Problemleri dile getirmek yetmez. Somut projelerle çözüm önerelerini Bafralılarla paylaşmalıdır. Bafra yıllardır kaybediyor. Tekeli, kereste fabrikasını, tütünü kaybetti. Sigara fabrikası, havaalanını ve il olmayı kaybetti. Şimdi ise rutin hizmetleri bile kaybediyor.