BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 22-07-2021 02:02   Güncelleme : 22-07-2021 02:02

Nebahat Çehre Kimdir ve Nerelidir

Televizyon tarihinin en ünlü isimlerinden biri olan Nebahat Çehre, yıllara meydan okuyan bir güzelliğe sahiptir. Dizi, film ve müzik gibi kategorilerde adından söz ettiren Nebahat Çehre, büyük ses getiren yapımlarda yer almıştır.

Nebahat Çehre Kimdir ve Nerelidir

Özellikle de dizi ve sinemada büyük bir beğeni toplamıştır. Oyunculuğu kadar yaşına rağmen değişmeyen güzelliği ile de gündeme gelmiştir.

Nebahat Çehre Ne Zaman Doğmuştur?

15 Mart 1945'te dünyaya gelen Nebahat Çehre, Samsunludur. Türkiye Nebahat Çehre’  yi daha 15 yaşındayken katılmış olduğu bir güzellik yarışması ile tanımıştır. Bu yarışmada birinci seçilen Nebahat Çehre, yarışmadan aldığı birincilik sayesinde mankenliğe devam etmiştir. Bu alandaki kariyerinden sonra sinemaya adım atmıştır.

Nebahat Çehre Hakkında

Güzelliğinin yanına oyunculuk kariyerini de eklemeye başlayan Nebahat Çehre, Yaban Gülüm isimli filmde kendini göstermiştir. Hem güzelliği hem de başarılı oyunculuğu Nebahat Çehre’  ye birçok avantaj sağlamıştır. Daha sonra Yılmaz Güney'le bir evlilik yapan Nebahat Çehre, yaklaşık bir yıl süren evliliğini sonlandırdı.
Ardından eski bir basketbolcu olan Yavuz Demir'le evlendi. 1979 senesinde ise bu evliliği de son buldu. Bu olayların ardından kendini şarkıcılığa veren Nebahat Çehre, çok fazla beğenilse de tekrardan oyunculuk kariyerine yönelmiştir. Bu dönemden sonra oyunculukta zirvelerini yaşamaya başlamıştır.

Nebahat Çehre’ nin Oynadığı Diziler

Nebahat Çehre, birbirinden güzel dizilerde oynamıştır.
Nebahat Çehre’ nin oynadığı diziler şunlardır:
Muhteşem Yüzyıl
Aşk-ı Memnu
Kara Para Aşk
Haziran Gecesi
Zalim
İsimli dizilerde oyunculuğunu sergilemiştir. Özellikle de Aşk-ı Memnu ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde adından fazlaca söz edilmiştir. Bu dizilerdeki rolleri sayesinde oyunculuk alanında ne kadar başarılı olduğunu herkese kanıtlamıştır.

Nebahat Çehre’ nin Oynadığı Filmler

Oynadığı diziler kadar, filmleriyle de oyunculuğunu konuşturmuştur.
Nebahat Çehre’ nin oynadığı filmler ise şunlardır:
Çirkin Kral
Balatlı Arif
Seyyit Han
Dağların Oğlu
Acı Hayat
Kibar Haydut
Yılan Soyu gibi filmlerde rol almıştır.
Aslen Gürcü olan Nebahat Çehre, 77 yaşında olmasına rağmen güzelliğini hala korumaktadır. Bu güzelliği sayesinde günümüzde de dizilerde rol almaya devam etmektedir. Oyunculuk, Nebahat Çehre için çok önemli bir yetenekti