SPOR
Giriş Tarihi : 29-05-2021 22:37   Güncelleme : 29-05-2021 22:37

Niyazi Öndaş Samsunspor Hatalardan Ders Çıkarmalı

Haber1965 Spor yazarı Niyazi Öndaş Samsunspor'u Bugün Kaleme Aldı

Niyazi Öndaş Samsunspor Hatalardan Ders Çıkarmalı

Öndaş; Yapılan transfer hataları, Sahaya sürülen yada sonradan oyuna dahil erilen tercihlerin hataları, Geç alınan kadro dışı kararları derken Samsunspor ilk iki sıradaki takımlarla aynı puana sahip olmasına rağmen ikili averajla süper ligin kapısından döndü..

1.lig tarihinde eşi benzeri görülmemiş bu olayın sonrasında Samsunspor ve Samsun Şehrin büyük bir hayal kırıklığını yaşamış, bu hayal kırıklığı play-off maçlarınada yansıyınca koca bir sezon sonuda süper lig elimizden kayıp gitti..

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam Kupa maçı ve Eskişehirspor maçı hariç gençlere şans vermedi.. Boşa giden 2020-2021 sezonunda en az iki genç oyuncu kazanmak yeni sezonda çok işimize yarıyacaktı..

Şuan 7’de 7 yaparak tarih yazam Samsunspor u-19 takımı Teknik Direktör Recep Sermet Boyar ile inanılmaz bir çıkış yakaladı.. Bu takımda forma giyen oyuncular alttan gelecek yeni jenerasyonlarada örnek olması için 2021-2022 sezonunda alttan gelen gençlerimize şans vermeliyiz..

Takımın başına geçecek yeni Teknik Direktörün alt yapı hocaları ile istişare yapması ve kendi öz evlatlarımıza sezon içerisinde şans verilmesi lazım..

Ne varsa bu Şehrin çocuklarında var.. Saha ve jenerasyon olarak Samsunun gençleri bir gün Samsunspor’da oynama hayaliyle yaşıyorlar..

Gurbette yaşayan Samsunspor’lu taraftarlarımız Ramazan Semiz ve Yüksel Tok ağabeylerim ‘sırf bu Şehrin Çocukları Samsunspor’lu olsun’ diyerek Atatürk’lü formamızı onlarca çocuğa ücretsiz olarak dağıtılmasına vesile oldular..

Gençlerimiz geleceğimiz.. Samsunspor’a alt yapıdan oyuncu yetiştirmek için Atakumda kurulan Atakum Futbol Kulübü umarım diğer İlçelerede örnek olur.. Her daim dediğimiz gibi.. Her şey bu Şehrin en büyük makası Samsunspor için..