Güncel
Giriş Tarihi : 11-04-2021 18:32   Güncelleme : 12-04-2021 12:32

Ramazan Bayramı Mesajları ve Ramazan Bayramı Duası

Müslümanların bayramı Ramazan tüm dünyada ve Türkiye'de olduğu gibi kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İslam dininde Müslüman aleminin kutsal günlerinden biri olan Ramazan Bayramını kutlamanın Onur'u içindeyiz bu güzel günde sizin için çok özel mesajları hazırladık aradığınız Ramazan Bayramı kutlama mesajlarını sizler için derledik ..

Ramazan Bayramı Mesajları ve Ramazan Bayramı Duası

Hep birlikte, güzel ve sevgi dolu,bereketli ,huzurlu, sağlıklı bir bayram geçirmek dileğiyle Bayramınız kutlu olsun..

Şu  Mübarek Ramazan Bayramı'nda alemlerin ve kainatın yaratıcısı Yüce Rabbimiz tüm dualarımızı kabul buyursun…

Her şeye derman olan Yüce Allah'ım Bizlere Doğru yolu göstersin, sevdiklerimizden ayırmasın Hayırlı ve bereketli Ramazan yaşatmayı bize nasip eylesin..

Bizi var eden Allah'a sonsuz şükürler olsun bütün müslümanlara sağlıklı bir ömür olsun Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum

Gönüllerimizde sevgi olsun gözlerimiz ışık olsun Ramazan Bayramınız mübarek olsun..

Bir kucak dolusu Dua ile hayırlı bayramlar dilerim…

Kalpler vardır yüreğimizde sevgiyi yaşatmak için güzel insanlar vardır dostluğu her daim paylaşmak için bayramlar vardır yüreklerde kucaklaşmak için hayırlı bayramlar dilerim..

Tüm Müslümanlar sevinçle dolsun Yarınlarımız umutlarla  doğrusun Dualarımız kabul bayramınız mübarek olsun…

Bayramlar berekettir ,sevgidir, umuttur ,özlemdir, Allah İle beraber güzel bir bayram geçirmeyi nasip eylesin hayırlı bayramlar dilerim Sevgi ile kalın..

Ya Rabb'im şu an bu mesajımı okuyan güzel yürekli insanın mübarek ramazan bayramını en kalbi duygularımla kutlar sağlıklı bir ömür geçirmesini dilerim..

Kalbinde Damla Damla Sevgi, Umutların hep yarınlara  Işık, Sevdiklerin hep yanında olsun Allah hayırlı bir bayram geçirmeni nasip etsin Hayırlı bayramlar dilerim... 

Duaların kalplerde buluştuğu Güzel  bir gün bugün Allah her şeyi kalbine göre versin sevdiklerinle sana hayırlı bayramlar dilerim…

Bu mesajı okuyan güzel insan Hayat paylaşmayı özel insanlar hatırlanmayı asla unutmazlar Sana ve ailene hayırlı bayramlar dilerim Sevgiyle kal…

Bir avuç dua ile Ramazan Bayramınızı  en güzel şekilde geçirmenizi temenni ediyorum en güzel günümüz böyle olsun bayramınızı kutlarım…

Yolun aydınlık rahmet kapıları hep açık olsun sana güzel, insan Bu güzel günün yüzü suyu hürmetine Bütün dualarımız seninle olsun Hayırlı bayramlar dilerim güzel insan,,,

 Allah hep temiz yürekli insanların yoluna hep açmıştır bu mesajı okuyan güzel kardeşim yarın bayram diliyorum yanında olamasamda Dualarım hep seninle Hayırlı bayramlar dilerim…

 Ey güzel insan şu an yanında değilim Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutlar sana ve ailene bir ömür sağlıklı günler dilerim Sağlıcakla kal olur mu?

Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun.Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın Bayramın Kutlu Olsun.

-Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

-Hayat yaşamayı, vefa hatırlamayı, dostluk paylaşmayı, özel günler ise hatırlamayı bilenler için vardır. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

-Gülerek bitti mübarek Ramazan ayı, şimdi ellerim havada dua ediyorum Yaradanıma. Bu mübarek Ramazan Bayramında herkes mutlu olur inşallah dualarım Allah'ıma..

-En güzel anıları birlikte paylaşmak dileği ile en güzel hatıraları bu bayramda tazelemek dileği ile mübarek Ramazan bayramınızı kutlarız.

-Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!

 

Ramazan Bayramı Duası

Ya ilahel alemin!

Evveli rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluş olan Mübarek Ramazan-ı Şerifi tamamladığımız şu bayram sabahında, sıcak yataklarından kalkarak, sana el açan bu mü’min kulların sana iltica ediyor, yalnızca Senden yardım diliyor, dualarımızı kabul eyle.

Mukabelesiyle, sahuruyla, iftarıyla, fitresiyle zekatıyla, orucuyla teravihi ile, Ramazan ayında yapmış olduğumuz bütün ibadetleri kabul eyle.

Tutmuş olduğumuz oruçları, kılmış olduğumuz namazları, teravihleri, yapmış olduğumuz hayır ve iyilikleri sen dergahı izzetinde makbul eyle.

Ya ilahel alemin! Senin sevgili peygamberin, Oruç tutanlar için bir cennetten bahsetti bizlere, O öyle bir cennet ki, sadece oraya oruçlular girecek. Bizler de oruç tuttuk. Bu bayram sabahı bayram namazını kılarak, bayram yapmaya hak kazandık. Bizleri vad ettiğin Reyyan ismindeki cennetine girenlerden eyle.

Rabbimiz! Sen sevgili Peygamberin Hazreti Muhammed Mustafa sav’e, Ademoğlunun yaptığı her amelin karşılığı vardır. Ancak oruç müstesna, onun karşılığını ancak ben veririm diyorsun. Bizler de oruç tuttuk ya rabbi, bu orucun sevabı olarak bizleri Cennetine kavuştur. Sevgili Peygamberimize bizleri komşu eyle ya rabbi.

Ya rabbi, kim inanarak ve sevabını Allah’tan umarak Ramazan orucunu tutarsa, kim teravih namazını kılarsa, kim kadir gecesini ibadetle ihya ederse geçmiş günahları affedilir diyor Peygamberimiz, Bizler de inanarak ve sevabını Allah’tan umarak Ramazan orucumuzu tuttuk, teravih namazımızı kıldık, Kadir gecesini ihya etmeye çalıştık. Bizlerin de geçmiş günahlarını affeyle ya rabbi

Allahım! Lutfettiğin  bayramda ve sonrasında Bizi her türlü bela, musibet bütün tehlikelerden koru..
Hasta kullarına şifalar, borçlu kullarına borçlarını ödeme kolaylığı nasib eyle

Rabbimiz bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ihsan eyle. Bizleri ateş azabından muhafaza eyle.

Bizi, annemizi, babamızı ve bütün mü’minleri hesap gününde bağışla. Şüphesiz sen işiten ve dualarımızı kabul edensin.

Sevgili peygamberimiz senden neyi istemişse biz de onları istiyoruz, hangi şeylerden sığınmışsa biz onlardan sana sığınıyoruz.

Yapmış olduğumuz duaları kabetullahta, arafatta, müzdelifede, ravzai mutahharada yapılan ve kabul olan dualara ilhak eyle..

Amin! bi hürmeti taha ve yasin ve selamün alel mürselin. Vel hamdü lillahi rabbil alemin.