SPOR
Giriş Tarihi : 31-10-2020 10:31   Güncelleme : 31-10-2020 10:31

Sağlam: Çok koşup mücadele etmeliyiz

Rakiplerinin çok kaliteli futbolculardan kurulu bir takım olduğunu ifade eden Sağlam, "Son iki maçta almış olduğumuz 6 puandan sonra inşallah A.Demir karşılaşmasında da oyuncu arkadaşlarımız sorumluluğun bilincinde insanlar gibi hareket edecekler" dedi.

Sağlam: Çok koşup mücadele etmeliyiz

Yılport Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, Pazar akşamı oynayacakları Adana Demirspor karşılaşmasının çok zorlu geçeceğini söyledi. Rakiplerinin çok kaliteli futbolculardan kurulu bir takım olduğunu ifade eden Sağlam, "Son iki maçta almış olduğumuz 6 puandan sonra inşallah Adana Demirspor karşılaşmasında da oyuncu arkadaşlarımız sorumluluğun bilincinde insanlar gibi hareket edecekler. Çok koşacaklar çok mücadele edecekler ve inşallah şampiyonluk mücadelesinde bize biraz daha güç katacak, bizi biraz daha yukarılara çıkaracak, artık camiamızın da taraftarımızında moralini iyice yukarı çıkaracak karşılaşma oynayıp Adana'dan dönmeyi planlıyoruz" dedi.

HERKES ÇOK KOŞACAK 

Son iki maçta aldıkları 6 puanın moral ve motivasyonlarını düzelttiğini vurgulayan kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Sağlam, "Bu durum zorlu Adana Demirspor maçı öncesinode de bize güç verdi. Tabiki hazırlıklarımız güzel bir şekilde devam ediyor. Yavaş yavaş artık hastalıktan kurtulup aramıza katılanların sayısında artış var. Daha evvel gelen arkadaşlarımızın fiziksel olarak kaliteleri yükselmeye başladı" diye konuştu. 

EN ÇOK BİZİ ETKİLEDİ 

Korona virüsünün dezavantajını yaşayan takımların başında geldiklerini dile getiren Sağlam, "Bizim gibi fiziksel performans ortaya koyması gereken insanlar için maalesef büyük zaafiyet oluşturuyor. Dolayısıyla bu işten en fazla etkilenen takım olarak büyük sıkıntı yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. O yüzden dileğimiz bir an önce bu arkadaşlarımızın aramıza katılıp fiziksel antrenmanlarımızı doğru bir şekilde yapıp takımın seviyesine ulaşmasını sağlamak. O yüzden çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor" dedi.