BİYOGRAFİ
Giriş Tarihi : 15-07-2021 00:20   Güncelleme : 15-07-2021 00:20

Sagopa Kajmer'in Samsunlu olduğunu Biliyor muydunuz?

Sagopa Kajmer'in Samsunlu olduğunu Biliyor muydunuz?

Sagopa Kajmer 7 Ağustos 1978 yılında Samsun'da dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Yunus Özyavuz olmasına rağmen, müzik hayatında Sagopa Kajmer olarak tanınır. Bugünkü ününe kavuşana kadar çok fazla çaba sarf etmiştir. 
Meslek hayatına öncelikle dj olarak başlamıştır. Power Fm, Metro Fm, Numberone Fm, Radyo 9 gibi radyolarda uzun süre dj'lik yapmıştır. Dj'liğe başlaması ilk olarak lise eğitiminden sonra başlamıştır. Çok geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Bu kadar tanınmasının nedenleri arasında uzun süre djlik yapmış olmasının da çok fazla katkısı vardır.

Sagopa Kajmer Tarzı
Sagopa Kajmer rap tarzda müzikler yapar. Bu müzik tarzında çok fazla başarılı şarkıya imza atmıştır. Oldukça üretken olan sanatçının çok fazla albümü vardır. Sagopa Kajmer ismi hayranları tarafından çok fazla merak konusu halindedir. Rapçinin ismi, Mısır'da bulunan piramitlerden birisinin ismidir. Soyismi ise piramitlerin içerisindeki gizemi öğrenmek isteyen arkeoloğun soyismidir. Dini inancı da tıpkı ismi kadar merak konusudur.

Sagopa Kajmer Hakkında Bilinmeyenler
Sagopa Kajmer hakkında bazı bilinmeyenler vardır. Yapılan incelemeler, Sagopa Kajmer'in dini inancının olmadığı yönündedir. Bunun yanı sıra, Emre Özyavuz adında bir erkek kardeşi vardır. Kajmer'in kameramanlığını kendi erkek kardeşi yapar. Rapçinin tüm ünü dünyaya yayılmış durumdadır.
 

Sagopa Kajmer Müzik Kariyeri
Sagopa Kajmer ilk olarak 1998 yılında Kuvvet Mira grubunu kurmuştur. Bu grupta Silahsız Kuvvet olarak yer almıştır. Sahne adı olarak Dj Mic Check'i de kullanmıştır. 1999 yılında rapçiler tarafından Yeraltı Operasyonu albümü çıkarılmıştır. Silahsız Kuvvet mahlasını bir süre kullanan sanatçı, sonrasında Sagopa Kajmer ismini kullanmaya başlamıştır. G.O.R.A filminde seslendirmiş olduğu şarkıyla önemli bir çıkış yakalamıştır. Sonrasında albümlerini hızlı bir şekilde çıkarmaya başlamıştır.

Sagopa Kajmer Evliliği
Meslektaşı olan Esen Güler ile 1 Ağustos 2006 yılında evlenmiştir. Kolera olarak da tanınan isim, rap dünyasının önemli isimlerindendir. Bu evlilik 11 yıl sürmüş ve 20 Kasım 2017 yılında sonlanmıştır. 

Sagopa Kajmer Albümleri
Sagopa Kajmer çok fazla başarıya imza atmış ve bundan dolayı ödüllendirilmiştir. Ödüllerinde albümlerininde önemli bir payı vardır. Sagopa Kajmer'in albümleri şu şekilde sıralanır;
Yeraltı Operasyonu
Gerilim 99
Toplama Kampı
On Kurşun
Sözlerim Silahım
İhtiyar Heyeti
One Second
Sagopa Kajmer
Bir Pesimistin Gözyaşları
Kalp Hastası
Ahmak Islatan 
Albümleri dışında farklı albümleri de vardır. Bu albümlerinde yer alan şarkıların, çok fazla seveni vardır.