Güncel
Giriş Tarihi : 06-05-2021 18:40   Güncelleme : 06-05-2021 18:40

Salıpazarı Belediyesi Aralıksız Çalışıyor

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül 17 günlük tam kapanmayı fırsat bilerek yol yapım ve bakımına ağırlık verdi.

Salıpazarı Belediyesi Aralıksız Çalışıyor

Salıpazarı Belediyesi 17 gün sürecek olan tam kapanma sürecinden faydalanarak İlçenin bir çok noktasında yol yapım ve bakım çalışması başlattı. İlçe merkezinde ve kırsal bölgelerde beton yol,asfalt ve stabize yol çalışması yapan Fen İşleri ekipleri Biçme, Yavaşbey, Kırgıl,Albak, Karadere ve Alanyaykın Mahallelerinde yol çalışmalarını sürdürüyor.
Yaşanan sel felaketinde hasar görüp yıkılan ve yerine yenisi yapılan köprü ise açılış için gün sayıyor. Yapımı tamamlanan köprünün bağlantı yollarını ve çevre düzenleme çalışmalarını yürüten Salıpazarı Belediyesi, Sadettin Çavuş Parkında da yenileme çalışması başlattı.
Çalışmaları yerinde inceleyen Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, tam kapanma döneminde özellikle yol yapım çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, “lk defa bu kadar uzun sokağa çıkma kısıtlaması ile karşı karşıya kaldık. Bizler de bu durumu fırsata çevirmek için ekiplerimizle sahadayız.Çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Tam kapanma dönemi bizler için iyi bir fırsat oldu. Trafikte araç sayısının azalması nedeniyle ekiplerimiz çalışmalarında çok daha hızlı yol alıyor. 
Tam kapanma döneminde zamanı verimli kullandıklarını ifade eden Başkan Akgül, “Tüm ekiplerimiz mesai mefhumu göstermeksizin çalışıyorlar. Biz de onları yalnız bırakmıyoruz. Bu süreçte gece gündüz demeden çalışan arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum”dedi.