Güncel
Giriş Tarihi : 26-05-2021 15:26   Güncelleme : 26-05-2021 15:46

SAMGAZ'DAN AÇIKLAMA

SAMGAZ olarak Tekkeköy, Canik, İlkadım, Atakum ve Kavak ilçelerinde doğal gaz dağıtımı gerçekleştirirken, abonelerimizin güvenli doğal gaza kesintisiz bir şekilde ulaşmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

SAMGAZ'DAN AÇIKLAMA

2021 yılı yatırım programımız, nisan ayında başlayacak şekilde İlkadım Belediye Başkanlığı koordinasyonu ile onaylanmış ve çalışmalara Fevzi Çakmak Mahallesi’nden başlanmıştır. Bu doğrultuda haberlere konu olan Şair Süleyman Nazif Sokak üzerindeki doğal gaz alt yapı çalışmalarımız 12-14 Nisan tarihleri arasında tamamlanmış; teknik işlemlerin ardından 29 Nisan itibarıyla ilgili hatlar devreye alınarak bölgede doğal gaz kullanımına başlanmıştır.

Yapılan çalışmalarda SAMGAZ olarak yükümlülüğümüz, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinien ön planda tutarak güvenli bir şekilde doğal gaz arzını sağlamak amacıyla yapılan kazı işlemlerinin, asfalt atılabilecek şekilde statik malzeme ile kapatılıp sıkıştırılmasından ibarettir. Yüzey kaplama veya asfaltlama işlemleri ise, ilgili belediyelerin yükümlülüğündedir. Bununla birlikte şirketimiz, söz konusu güzergah üzerinde yağmurla açılan bu çukurlarınyeniden yapılmasında belediyemize gerekli desteği vermiş aynı gün içinde açılan kazı bölgeleri tekrar kapatılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

SAMGAZ