Güncel
Giriş Tarihi : 09-04-2021 18:55   Güncelleme : 09-04-2021 20:54

SAMKON kongresi, seçimi bitti, başkan belli oldu, işte sonuçlar

9 Nisan Cuma günü saat 13:00 ile 18:00'de SAMKON kongresi başkan seçimi oylaması yapıldı. Sezgin Gümüş ve Kaya Aşçı arasında süren seçimde oylar sayıldı işte sonuçlar.

SAMKON kongresi, seçimi bitti, başkan belli oldu, işte sonuçlar

SAMKON kongresi 9 Nisan Cuma günü saat 13:00 ile 18:00 saatleri arasında Kağıthane Yahya Kemal Spor Salonu'nda yapıldı. Delegelerin kullandığı oyların 366'sı kabul edildi.  Sezgin Gümüş ve Kaya Aşçı'nın başkanlık için yarıştığı kongrede oylar sayıldı.

Sezgin Gümüş 156 oy alırken, Kaya Aşçı 211 oy aldı. Oylama sonucunda Kaya Aşçı, SAMKON Başkanı oldu.

HASAN KAYA AŞCI'NIN ÖZ GEÇMİŞİ
1954 yılında Bafra'da dünyaya gelen Aşçı evli ve 3 çocuk babasıdır. H. Kaya Aşçı 1984 yılında ilk şirketini limited şirket olarak İstanbul’ da kardeşi Vedat Aşçı ile birlikte kurdu. Daha sonra limited şirket; 1989 yılında anonim şirkete dönüştürülerek ASTAŞ A.Ş. adını aldı. Böylece ASTAŞ GRUP Şirketlerinin temelleri atılmış oldu.ASTAŞ pazara sunduğu ileri teknolojili konfeksiyon makinaları ile 1990’lı yıllarda dünya pazarlarında rekabet etmeye başlayarak Türk Hazır Giyim Sektörü'nün gelişmesinde önemli rol oynadı. Konfeksiyon Hazır Giyim Sektörü'nde lider olan ASTAŞ bu sektörde edindiği deneyimlerini farklı sektörlerde de değerlendirmek amacıyla ASTAŞ GAYRİMENKUL çatısı altında ilk olarak ASTORIA ALIŞVERİŞ VE YAŞAM MERKEZİ’ ni hayata geçirdi. Ardından ASTAŞ GAYRİMENKUL ve Kempinski beraberliğinin ikinci projesi olan Bellevue  Residences by  Kempinski İstanbul Etiler’in  girişinde faaliyete geçti. Bu projelerde imzası olan H. KAYA AŞCI, ASTAŞ GRUP Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi yaptı.