Güncel
Giriş Tarihi : 22-07-2021 01:01   Güncelleme : 22-07-2021 01:02

Samsun Antalya Kaç Km Kaç Saat?

Samsun ilinden Antalya iline ya da Antalya ilinden Samsun iline ulaşım sağlanması oldukça mümkündür. Denizyolu, havayolu, karayolu ile ulaşım sağlanabileceği gibi bireyler kendi şahsi arabaları ile de ulaşım sağlaması oldukça mümkündür.

Samsun Antalya Kaç Km Kaç Saat?

Samsun ile Antalya illeri arasında yapılacak olan yolculuğun toplam süresi 14 saat 39 dakikadır.
Kilometre mesafesi olarak ise 979 kilometredir. Yakılacak olan benzin litresi ise arabaya göre değişim göstermektedir. Fakat yapılan total bir hesaplama için 57 ile 59 litre arasında benzin yakılacaktır. Eğer araba dizel ise 424, benzinli bir araba ise 455 TL benzin masrafı ortaya çıkmış olacaktır. Samsun Antalya kaç km kaç saat olarak sorulduğunda 14 ya da 15 saat ve 979 kilometre olarak cevap verilir.

Samsun
Samsun, Türkiye'de bulunan bir ildir. Samsun ili, büyükşehir statüsünde yer alan ve 30 ilden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölgesi'nde yer almaktadır. Türkiye coğrafyasının en kuzeyinde yer almaktadır. Alan 1.055 kilometrekareye sahiptir.
Merkezi bir konumda yer almaktadır. 4 metre rakıma sahiptir. Nüfusu ise en son 2013'te ölçüm yapılmıştır. 2013'te yapılan nüfus ölçüm ya da sayımına göre ise 605.319'dur. Samsun ilinin belediye başkanı ise Mustafa Demir'dir. Yerel saati ise Türkiye saati ile uyumludur. Samsun merkezi bir konumda yer almakta olan bir ildir.
Samsun ili, 17 adet ilçeye sahiptir. Samsun, Türkiye'nin 16.en kalabalık şehridir. Denizyolu, karayolu, havayolu, demiryolu ile Samsun iline ulaşım mümkündür. Samsun ili Karadeniz bölgesi içerisinde gezilebilecek alanlar arasında yer alıyor. Samsun deniz açısından bir bölge de olsa gezilebilecek bir alan arasında da yer alıyor.

Antalya
Antalya Türkiye'de bulunan bir ildir. Antalya, Türkiye'nin en kalabalık olan beşinci il statüsünde yer almaktadır. Antalya'da en son 2020'de yapılan nüfus sayımı ya da ölçümü ile nüfus 2.548.308 olarak belirlenmiştir. Antalya ilinin yüz ölçümü ise 20.177 kilometrekaredir. Antalya'nın en kalabalık ilçesi ise Kepez ilçesidir.
Antalya'nın 19 adet ilçesi de bulunmaktadır. Antalya daha çok yaz tatilleri için tercih olan ve turistik bir bölgedir. Yazlık açısından deniz ya da plajların çokluğu ile bilinmesine rağmen birçok gezilecek alanı da bulunmaktadır. Antalya tarihi ve turistik bir alandır. Antalya'ya karayolu, havayolu, denizyolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanabilir.