Güncel
Giriş Tarihi : 22-07-2021 01:00   Güncelleme : 22-07-2021 01:04

Samsun Eskişehir Arası Kaç Km Ve Kaç Saat?

Samsun’dan Eskişehir’e gitmek isteyen yolcuların merak ettiği konuların başında Samsun ile Eskişehir arasındaki mesafenin kaç kilometre olduğu ve kaç saat süreceği olmaktadır. Samsun ile Eskişehir arsındaki mesafeyi belirlemek için birkaç farklı alternatif bulunmaktadır. Tabi bu mesafelerin her biri farklı uzaklıklarda oldukları için süreleri de değişmektedir.

Samsun Eskişehir Arası Kaç Km Ve Kaç Saat?

Samsun Eskişehir Arası Kaç Kilometredir?
Samsun’dan Eskişehir’e kendi aracıyla gitmek isteyenlerin tercih edebileceği iki farklı rota bulunmaktadır. Bu güzergâhlar Samsun Eskişehir kaç km sorusuna cevap olmaktadır.

Samsun-Merzifon-Çorum-Çankırı-Ankara-Polatlı-Sivrihisar-Eskişehir güzergâhını kullanarak Samsun’dan Eskişehir’e ulaşabilirsiniz. Bu güzergâh toplam 658 km’dir.

Samsun-Merzifon-Çorum-Hamdiköy-Arifegazili-Kırıkkale-Ankara-Polatlı-Sivrihisar-Eskişehir güzergâhını kullanarak başlangıç yeriniz Samsun ve varış yeriniz Eskişehir olacak şekilde rahat bir yolculuk sürebilirsiniz. Bu güzergâh toplam 651 km dir.
Samsun Eskişehir Arası Kaç Saat?
Değişken trafikten dolayı Samsun Eskişehir kaç saat sorusunun cevabı değişken olmaktadır. Samsun’dan çıkıp Eskişehir’e varmak isteyen yolcular kaç saat süreceğini de merak etmekte. Yukarıda belirtilen güzergâhlar üzerinden bir hesaplama yapılacak olursa nasıl sonuçlar çıkacağı ve Samsun ve Eskişehir arasındaki mesafenin kaç saat süreceği aşağıda belirtiliyor. Yapılan hesaplamalarda hız sınırları göz önüne alınmış ama mola süreleri ve trafik durumu göz ardı edilmiştir.

1. güzergâh kullanıldığında Samsun’dan Eskişehir’e yolculuk süresi hız sınırları dâhilinde gidildiğinde toplam 7 saat 38 dakika sürmektedir.
2. güzergâh kullanıldığında Samsun’dan yola çıkan bir araç hız sınırlarına dikkat ederek gittiğinde 7 saat 42 dakika sonra Eskişehir’e varacaktır.

Samsun Eskişehir Arası Otobüs Seferleri Kaç Saat Sürmektedir?
Samsun’dan Eskişehir’e gitmek isteyen ama kendi aracı olmayanların en fazla tercih ettiği yöntemlerden biri de otobüslerdir. Ama bu sorunun cevabı farklı firmaların kullandıkları farklı güzergâhlar ve farklı dinlenme sürelerine bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca otobüslerin Samsun’dan Eskişehir’e doğru giderken yol üzerinde uğradığı diğer otogarların kaç tanesine uğrayıp yolcu aldığına göre de değişmektedir. Samsun’dan Eskişehir’e giden otobüsler ortalama 9 saatte seferlerini tamamlamaktadır.

Samsun İle Eskişehir Arasındaki Mesafe Kuş Uçuşu Olarak Ne Kadardır?
Samsun Eskişehir arasındaki mesafe kuş uçuşu olarak 520kmdir. Ama şuanda Samsun’dan Eskişehir’e direkt uçuş bulunmamaktadır. Dolayısıyla uçakla gitmek isteyenler otobüs ya da özel araç alternatiflerinden birini seçmek zorunda kalıyor.