Güncel
Giriş Tarihi : 14-07-2021 21:38   Güncelleme : 14-07-2021 21:38

Samsun İle Ağrı Arası Kaç Km? Kaç Saat?

Samsun İle Ağrı Arası Kaç Km? Kaç Saat?

Samsun orta Karadeniz bölgesinde, Ağrı ise Türkiye’nin en doğu sınırında yer almaktadır. Samsun ile Ağrı arası kaç km? iki şehir arası toplam 750 km’dir. Yapılacak olan seyahatler, kullanılacak ulaşım aracına göre farklı sürelerde yapılabiliyor. Otobüs ile ortalama 11 saat 30 dakika sürebilirken, özel araçla daha kısa sürede varılabilir.

Samsun İle Ağrı Arası Araba İle Kaç Saat?
Samsun ile Ağrı arası kaç saat? Bu sorunun cevabı, ulaşım aracı türüne göre değişiyor. Yaklaşık 750 km mesafelik uzaklık, şehirlerarası otobüs ile 11 saat 30 dakika, özel araç ile ortalama 9 saat sürebiliyor. İki şehir arası uçak yolculuğu yapmak isteyenler ise 1 saat 17 dakikada yolculuklarını tamamlayabiliyor.

Samsun İle Ağrı Yol Tarifi
Samsun’dan Ağrı’ya yolculuk yapmak isteyenler hangi şehirlerden geçeceklerini ve hangi yol tarifini kullanacaklarını öğrenmek isterler. Samsun İle Ağrı yol tarifi her zaman en güvenli ve en kestirme yollar üzerinden yapılır.
Güzergahta bulunan iller şunlardır;
Ordu,
Giresun,
Gümüşhane,
Bayburt,
Erzurum,
Erzurum’dan sonra Ağrı’ya varılır. Şehirlerarası otobüsler ve kendi aracı ile seyahat edenler bu güzergahı kullanıyor.

En Uygun Fiyatlı Yolculuk Hangisidir?
Samsun’dan Ağrı’ya gitmek isteyenler, yaklaşık 11 – 12 saatlik yolculuğun daha ekonomik olması için tüm alternatifleri hesaplamaktadır. Yaklaşık 750 km’lik yolu, kendi aracı ile gitmek isteyenler, en ekonomik yolculuğu yapacaktır.

Samsun’dan Ağrı’ya Araba Ne Kadar Yakar?
Samsun ile Ağrı arası yolculuğu kendi özel aracı ile yapacak olanlar, dizel, benzin ya da LPG yakıt türüne göre hesaplama yapabilir. İki şehir arası 750 km olarak hesaplanır ve aracın şehirlerarası yolda km başına ne kadar yaktığını hesaplayarak toplam yakıt miktarını hesaplayabilir. LPG daha ekonomik, dizel orta olurken benzinli araçlar diğerlerine göre biraz daha fazla yakar.

Samsun Ağrı Arası Kaç LT Yakıt Tüketilir?
Seyahat etmek isteyenler, km, saat ve yakıt miktarını hesaplamaktadır. Ortalama bir araç için yapılan hesaplamalarda, Samsun’dan Ağrı’ya kadar, dizel araçlar, 45 LT dizel, benzinli araçlar ise 65 LT benzin yakıtı tüketir.