Güncel
Giriş Tarihi : 22-01-2021 04:02   Güncelleme : 22-01-2021 04:02

SAMSUN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ İSTİYOR

Samsun Orman Bölge Müdürlüğünü istiyor. Orman Bölge Müdürlüğünün Samsun'a alınması için Ankara-Samsun Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Osman Yılmaz siyasilere çağrı yaptı.

SAMSUN ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ İSTİYOR

Ankara-Samsun Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Osman Yılmaz, Orman Bölge Müdürlüğünün Samsun'a alınması için lobi çalışması yapılması ve bölge müdürlüğünün Samsun'a kazandırılmasını istedi.

ASİYAD Başkanı Yılmaz, bölge müdürlüğünü Samsun'un hak ettiğini söyledi. Karadeniz'in başkenti konumunda olan Samsun'a Orman Bölge Müdürlüğünün kazandırılması halinde büyük bir işin başarılmış olacağını söyleyen Osman Yılmaz, Samsun milletvekilleri, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve sivil toplum örgütlerine çağrı yaparak bölge müdürlüğü olayına sahip çıkmalarını istedi.

Orman Bölge Müdürlüğünün Samsun'a kazandırılması için ASİYAD olarak mücadele ettiklerini kaydeden Osman Yılmaz, bu mücadeleye sahip çıkılması gerektiğini kaydederek, "Geçmişte Samsun'da bulunan bölge müdürlükleri bir bir başka illere gitti. Yıllarca bunun acısını yaşadık. Şimdi o makus talihi geri çevirme zamanı. Bunun için de ilk olarak Orman Bölge Müdürlüğünü Samsun'a kazandırmamız gerekiyor. Bölge Müdürlüklerinin yeniden Samsun'a getirilmesini sağlamanın yolu Orman Bölge Müdürlüğünü şehrimize kazandırmaktan geçiyor. Bu nedenle ASİYAD olarak şehrimizin tüm siyasilerini, iş adamlarını, sivil toplum örgütlerini bu olay etrafında kenetlenmeye davet ediyoruz. Orman Bölge Müdürlüğü Samsun'da kurulmalıdır. Samsun bunu hak ediyor" dedi.