Güncel
Giriş Tarihi : 13-07-2021 11:26   Güncelleme : 13-07-2021 11:27

Samsun’da En İyi Alışveriş Merkezleri

Karadeniz'in hızla gelişmekte olan ili Samsun, sahip olduğu alışveriş merkezleri ile de günden güne gelişmekte ve ilgi çekmektedir.

Samsun’da En İyi Alışveriş Merkezleri

Son yıllarda açılan yeni ve merkezi konumda olan alışveriş merkezleri sayesinde alışveriş sektörü canlanmış, daha önce bayiliği bulunmayan markalar bu alışveriş merkezleriyle Samsun'a kazandırılmıştır.
Samsun'da alışveriş merkezlerinin çoğalmasından önce en önemli ve meşhur merkez Çiftlik caddesi idi. Alışveriş merkezlerinin çoğalması ile birlikte bir dönem  bu cadde de restore edilip trafiğe kapatılmış ve açık hava alışveriş caddesi haline gelmişti,ancak yapılan anketler sonucu Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından tekrar esnafın isteği doğrultusunda trafiğe açıldı.

Yeşilyurt Alışveriş Merkezi
Yeşilyurt alışveriş merkezi Samsun da açılan ilk alışveriş merkezidir. Samsunun Atakum ilçesinde yer alan merkez 4 katlı olup içerisinde yüzlerce mağaza bulundurmakta,  denize sıfır konumu ve Atakum'un tek alışveriş merkezi oluşuyla aktifliğini korumaktadır.
Adres: Denizevleri Mahallesi, Atatürk Blv. No:154, Atakum/Samsun
Telefon: 0362 439 25 25

Lovelet Alışveriş Merkezi
Modern bir mimariyle ve açık alan tasarımıyla Samsun'da bir ilk olan alışveriş merkezi Canik ilçesinde açılmıştır. Daha çok outlet mağazalarıyla dikkatleri üzerine çekmiş ve popüler olmuştur. Açık alan oluşundan dolayı çeşitli aktiviteler, konser ve dinletilere de ev sahipliği yapmaktadır.
Adres: Toptepe Mahallesi, Samsun Ordu Karayolu 1. Km No:1, Canik/Samsun
Telefon: 0362 290 10 10

Bulvar Alışveriş Merkezi
Samsun Cumhuriyet meydanının hemen karşısında, şehrin göbeğinde yer alan ve yaklaşık 18 yıldır kullanılmayan tütün fabrikasının iki senede restore edilmesi sonucu alışveriş merkezine dönüştürülmüştür. Tarihi dokusunu kaybetmeden restore edilmesi ve ışıklandırmaları ile şehir meydanında görsel anlamda da beğenileri toplamaktadır. Ulaşım açısından da tam merkezinde böyle büyük ve açık bir alışveriş merkezi oluşu Samsun'u olumlu etkilemektedir. Ayrıca açık olup ve büyük bir meydanının oluşu açık hava etkinliklerine de sıklıkla ev sahipliği yapmaktadır.
Adres: 19 Mayıs Bulvarı, No:17 İlkadım/Samsun
Telefon: 0362 290 27 55

Piazza Alışveriş Merkezi

Bölgenin en büyük alışveriş merkezi özelliğini taşımaktadır. Ayrıca hemen yanında bitişik olarak bulunan 5 yıldızlı Anemon otel ile ortak proje ile tasarlanmıştır. Piazza alışveriş merkezi ile beraber daha önce ilde bulunmayan markalarda açılmaya başlamıştır. Bunlar arasında Media Markt, 5M Migros, Zara ve Decathlon gibi markalar bulunmaktadır. Çok daha güncel olarak Japon tasarım ürünleri satan ve sadece İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde şubesi olan Minisso mağazası da Piazza alışveriş merkezinde açılmıştır.
Adres: Çarşamba Caddesi No:52 Canik, Samsun
Telefon: 0850 207 57 67