TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 15-07-2021 00:19   Güncelleme : 15-07-2021 00:19

Satılık Instagram Hesabı Almak Mantıklı Mı?

Günümüzde Instagram kullanan kullanıcı sayısı oldukça arttı. Bununla beraber insanların popülerlik, takipçi sayısı, beğeni sayısı gibi konulara ilgisi artıyor. Bunun için doğal yoldan takipçi sayısını arttırmak yerine takipçi satın alan kişilerde çoğalıyor.

Satılık Instagram Hesabı Almak Mantıklı Mı?

Takipçi Satın Alınmalı Mı?
Takipçi sayısını arttırmakta zorlanan kişiler bu yola başvurabiliyor. Fakat bu yöntem kalıcı bir yöntem değildir. Çünkü satın aldığınız takipçiler bot hesap olabiliyor. Gerçek olan hesaplar ise bir süre sonra takipten çıkabiliyor.
Ayrıca Instagram algoritması sahte takipçi, sahte beğeni gibi durumlarda hesabınızı askıya alıp daha az Keşfet' e düşürüyor. Yani bunları spam olarak algılıyor. Bu da hesabınız için oldukça kötü bir durum haline geliyor. Hesabınız büyümek yerine hep geriye doğru gidiyor.

Hesap Satın Alınmalı Mı?
Hesap satın alınca da beğeni satın almak veya takipçi satın almak işlemlerinde yaşadığınız olumsuzlukları yaşayabiliyorsunuz. Çünkü aldığınız hesabın takipçileri muhtemelen bot, sahte veya fake hesaplardan oluşuyor bu da demek oluyor ki aktif takipçilere sahip olmayabilirsiniz.
Bu nedenle hikâyeleriniz, videolarınız ve gönderileriniz daha az etkileşim alır. Aktif takipçisi olan Instagram hesabı satın aldığınızda ise zamanla bu takipçiler sizi takipten çıkabilir. Hepsi çıkmasa bile büyük bir çoğunluğu sizi takipten çıkabiliyor. Bu yüzden Instagram hesabı satın almak mantıklı değil.
Peki, yapmanız gereken nedir? Hesap satın almak yerine aktif kullanıcıları takip edip karşılıklı takip ve beğeni yapabilirsiniz. İnsanların ilgisini çekecek içerikler üretmeniz sizin daha çok Keşfet' e çıkmanızı sağlar. Keşfet' e çıktıkça Instagram algoritması hesabınızı daha çok ön plana çıkarır.

Aktif Takipçilerin Faydası Nedir?
Aktif takipçilerin size birden fazla faydası olur. Bunlardan bir tanesi yüksek beğeni oranıdır. Aktif takipçiye sahip olduğunuz zaman gönderileriniz bu kullanıcıların önüne çıkar. Böylelikle beğeni sayınız artacak. Hikâyelerinizin erişim sayısı çoğalacaktır.
Takipçilerinizle karşılıklı beğeni, yorum yaptığınız zaman Keşfet' e düşme oranınız da artacaktır. Keşfet' e düşmek ise daha çok takipçi kazanacağınız anlamına geliyor. Gördüğünüz gibi hesap satın almak yerine kendiniz bir hesabı büyüttüğünüzde daha çok avantaj kazanmış oluyorsunuz.

İnstagram Hesabı Satın Aldığınızda Neler Olur?
Hazır bir hesap satın alınca hesabı sıfırdan büyütmek gibi bir sorununuz olmuyor. Satın alınan hesap uygun bir şekilde kullanıldığında hızla büyüyebiliyor. Fakat sahte kullanıcılarında olmasından dolayı bu büyüme süresi biraz zaman alabiliyor.
Bu yüzden aktif kullanıcılı Instagram hesabı alındığında bu sorunla daha az karşılaşılabiliyor. Tabii ki satın aldığınız hesapta büyüme oranınızın yanında satın aldığınız hesaptaki takipçileri kaybetme oranınızda vardır.
Bu sorunla karşılaşılmaması için dikkat çekici kapaklar, dikkat çekici fotoğraflar, videolar kullanılmalı. Özellikle Instagram' ın reels kısmında paylaşımlar yapılarak takipçi kaybetseniz dahi giden takipçilerinizin yerine aktif takipçilere sahip olabiliyorsunuz. Bu da hesabınızın büyümesini sağlar.