Güncel
Giriş Tarihi : 13-07-2021 02:08   Güncelleme : 13-07-2021 02:08

Tarım Merkezi Bafra'ya Sebze Halini çok mu görüyorlar?

Bafra Sebze hali için 2014 yılında söz verildi. Aradan tam 7 yıl geçti. Bir sonuç çıkmadı. Bafra ya sebze hali yapılacak sözü sadece dillerde kaldı.

Tarım Merkezi Bafra'ya Sebze Halini  çok mu görüyorlar?

Samsun'un gelişimi açık ve en gözde alanlarından bir tanesi olan Bafra için uzun zamandır gündemde olan eksikliklerden bir tanesi de sebze haliydi. Sebze halinin yapılması birçok açıdan Bafra'ya fayda sağlayacağından dolayı yerel seçimler boyunca da en sık kullanılan söylemler arasında yer almıştır. Ne yazık ki sadece bir söylem olarak kalmıştır. 

Modern Çizgileri Olan Bir Hal
Şuan hala kullanılan halin,  sebze ve meyve taşımacılığında önemli bir yeri vardı. Zaman içinde yetersiz duruma geldiği ve şehir içinde kaldığı su götürmez bir gerçektir. Modern bir çizgiye sahip, yeterli gelişmişlikte ve daha çok kişinin ihtiyaçlarına cevap verecek bir sebze ve meyve hali olması gerekmektedir. Yeni hal Şehir dışında olmalıdır. İçinde kamyon garajı, oto park alanı, soğuk hava depoları, konaklama tesisleri, dinlenme alanları, yol ve sosyal ihtiyaçların karşılanacağı fiziki tesisler ile camisi olacak şekilde en az 50 yılı sonrasını düşünecek şekilde yapılması en doğrusu olacaktır. Bafra'da yetişen ürünlerin kaliteli olması ve farklı şehirlere gönderilmek istenmesi nedeniyle sebze ve meyve halinin son derece önemli olduğu bir gerçektir.. Modern bir hal çizgisinin elde edilmesi için Samsun büyükşehir belediyesinin artık harekete geçmesi ve Bafraya yeni bir sebze ve meyve hali yapması gerekmektedir.

Bafra Tarım Merkezidir
Katma değeri yüksek olan ürünlerin satışına ve taşınmasına da izin verecek olması sebze halinin daha değerli bir proje haline gelmesine neden oluyor. Samsun büyükşehir Belediyesinin  yapacağı  Yatırım sonucunda Bafra için zorunlu olan yeni sebze ve meyve haline kavuşulmuş olacaktır.
 

Sürekli Konuşuldu
Bafra Sebze ve meyve hali konusu seçim dönemlerinde ve sonrasında sürekli konuşuldu. Yer hazır, Bakanlığa müracaat ettik. Büyükşehir meclisine getiriyoruz, projesi yapıldı, bakanlıktan onay alınıyor, alındı, meclise geldi, meclisten çıktı gibi bir sürü sözler edildi, vaatlerde bulunuldu. Ama ortada hiçbir somut bir şey yok. Atılan bir temel, çakılan bir çivi dahi olmadı. 

Soruyoruz
Bafra sebze ve meyve hali yapılacak mı?
Nereye yapılacak
Büyükşehir meclisine geldi mi* Meclis karar verdi mi?
Bakanlıklardan izinler alındı mı?
Nasıl bir proje olacak
Ne zaman başlayacak ve ne zaman bitip hizmete girecek.
Bu sorular cevap Bafra ise sebze ve meyve halini bekliyor. Yoksa Bafraya bir sebze ve meyve halini çok mu görüyorsunuz?