TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-07-2021 01:01   Güncelleme : 22-07-2021 01:02

Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım

Telefonunuz kapandığında uygulamaları çalışmayı durdurur ve şarjı deposuna hızlı bir şekilde doldurur. Başka yöntemlerde şarjı hızlı doldurmak açısından mevcuttur.

Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım

Android telefonlar günümüzde sıkça kullanılan telefonlardır. Gündemde merak edilen sorulardan biri de hızlı biten şarj sorununu nasıl çözülebilindiği hakkındadır. Günümüzde kullanılan telefonlar hızlı şarj yemektedir. Bunun için tüketiciler telefonlarını nasıl daha hızlı şarj edebilmek hakkında yollar arar. Hızlı biten şarjları önlemek için bu yöntemleri bilmek gereklidir. Bu yolları detaylı olarak birlikte inceleyelim. 

Şarjı Hızlı Biten Telefonları Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Şarjınız hızlı bitiyorsa bunu engelleyecek bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler genel olarak hızlı şarj etme yöntemleridir.

Bu yöntemleri sıralayacak olursak;

Şarj esnasında telefonu kapatmak

Şarj esnasında telefonu uçak moduna almak

Şarj modunu etkin hale getirmek

Telefonu prize takarak şarj etmek

Powerbank kullanmak

Bu şekilde bu yöntemleri kullanarak telefonlarınızı şarj edebilirsiniz.

Şarj Esnasında Telefon Kapatmak
Telefon şarjınızın daha hızlı dolması açısından kapatmanız gerekir. Bu durumda telefonunuz kapalı olduğunda uygulamalar çalışmayacağı için telefonunuz hızlı şarj olacaktır. Uygulamalar çalıştığında bir yandan şarj olduğu zaman fazla enerjiden dolayı telefonunuz yavaş şarj olmaktadır ama telefonunuz kapandığında hızlıca şarj edilebilir.
Sıkça kullanılan bu durum oldukça güzel olan yöntemlerden bir tanesi olarak söylenebilir. Bu durumlarda şarj ederken telefonunuzun şarjının sıfıra ulaşmak üzere tükendiğinden emin olmanız gerekir çünkü bataryanız şarj durumlarına oldukça hassastır.

Şarj Esnasında Telefonu Uçak Moduna Almak
Telefonunuz kapandığında uygulamaları çalışmayı durdurur ve şarjı deposuna hızlı bir şekilde doldurur. Başka yöntemlerde şarjı hızlı doldurmak açısından mevcuttur. Bu yöntem uçak moduna almaktır. Telefon uçak moduna alındığında uygulamalar otomatik olarak kapanır. Bu nedenle şarj hızı da artar.
Uçak moduna almak telefonunuzun şarj alışını gerçekten gözle görülür bir şekilde artar. Çoğu insan da uçak moduna alarak şarj işlemini gerçekleşir. Açıkçası bu telefonunuz için de sağlıklı bir yöntemdir. Aynı şekilde bu yöntemi kullanırken telefonunuzun şarjının tamamen tükendiğinden emin olmanız gerekir. Şarja takarken telefon sağlığı için bu ayrıntı oldukça önemlidir.
Şarj Modunu Etkin Hale Getirmek
Her telefonda bir şarj modu bulunmaktadır. Bu nedenle sizler telefonlarınızı şarj moduna alarak daha hızlı şarj edebilirsiniz. Telefonunuzun Şarj hızının arttığını görmek için bu modu açmanız gerekir. Gözle görülen bir artış bu yöntem ile söz konu olmaktadır. Çoğu birey telefonlarını şarj moduna alarak şarj etmektedir. Telefonları şarj etmek açısından tercih edilen ve işe yarayan bir yöntem olarak söylenmektedir

Telefonunuzu Prize Takarak Şarj Edin
Bu durum prizi değil de daha çok araba veya bilgisayarların yan taraflarında bulunan girişlere takarak telefonlarını şarj eden kişiler için geçerli bir adımdır. Prizden telefonunuzu şarj etmek batarya olsun aynı zamanda telefonun sağlığı olsun oldukça işe yarayan ve koruyucu olan bir yöntemdir.
Telefonları hızlı şarj etmek içinde söylenecek bir maddedir çünkü telefonunuzu araba ya da bilgisayarda şarj etmek oldukça zaman kaybettirir aynı zamanda telefonunuzun sağlığını da kötü etkiler. Priz her açıdan sizlere yararı olacak nitelikler taşır. Telefonunuzun daha kısa bir sürede ve daha sağlıklı bir şekilde şarj olduğunu görebilirsiniz.

Powerbank Kullanmak
Telefonunuzu şarj edemeyeceğiniz bir ortamda bulunabilirsiniz. Bu durum karşısında powerbankler devreye giriyor. Powerbankleri prizlere kablo yardımıyla bağlayarak depolarını doldurabiliriz.
Telefonunuzu daha sonra şarj etmek için powerbankleri prize takarak şarj depolayabilirsiniz ve gittiğiniz ortamlarda şarjınız bitme durumuna geldiğinde powerbanki çıkararak telefonunuzla kabloya bağlarsınız. Telefonunuz bu sayede hızlı bir biçimde şarj olabilir. Bu durum karşısında telefonunuzu hiçbir şekilde şarjsız kalmaz.
Bu şekilde çabuk biten şarj sorununu hızlı şarj etme yollarıyla çözebilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgiler bulmak mümkündür. Sizlerde bu yöntemlerden yararlanabilirsiniz.