Güncel
Giriş Tarihi : 13-07-2021 02:06   Güncelleme : 13-07-2021 02:06

Türkiye'de Ekonomik Tatil Yapılacak Yerler

Türkiye, turizm konusunda oldukça şanslı bir yerdir. Çünkü üç bölgesinin denizlerle çevrilmiş olması, tatil yapmak için ideal mekânların oluşmasına neden olmuştur. Bu yazıda Türkiye'de ekonomik tatil yapılacak yerlerin nereler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Türkiye'de Ekonomik Tatil Yapılacak Yerler

Bütçeleri kısıtlı olsa bile tatil yapmaktan vazgeçmeyenler, ekonomik tatil yerleri sayesinde güzel bir tatilin tadını çıkarabilirler. Her yeri tatil beldeleri ile dolu olan ülkemizde birçok ekonomik yer bulunmaktadır.

Didim, Aydın
Adını çok fazla duyduğumuz tatil beldelerinden biri olan Didim, Aydın'a bağlı olan bir yerdir. Uzun bir kumlu plaja sahip olan Didim, tarihi kalıntılara da ev sahipliği yapmaktadır. Didim'e geldiğiniz zaman gezebileceğiniz mükemmel alanlar bulunmaktadır. Berrak bir deniz ile karşınıza çıkan bu özel yer, hem yazları hem de kışları tercih edilebilir.
Ancak daha çok yazları yoğunlaşan bir kalabalık vardır. Çok meşhur olan Apollon Tapınağı burada bulunmaktadır. Didim'de bulunan plajların her biri ayrı bir güzelliğe sahiptir. Ancak Altınkum plajı, diğerlerinden daha fazla öne çıkmaktadır. Didim'e geldiğiniz zaman kalabileceğiniz oteller, son derece uygun fiyatlıdır. Ekonomik bir tatil istiyorsanız, Didim incelemeniz gereken ilk yerlerden biri olabilir.
Kum, deniz ve güneş üçlüsünü burada rahatlıkla bulabilirsiniz. Didim'e gelmek için havalimanını kullanabilirsiniz. Böylece daha hızlı bir yolculuk yapabilirsiniz. Ancak biletinizi aylar öncesinden alırsanız, çok uygun fiyata yolculuk yapma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Avşa Adası, Balıkesir
Ekonomik bir tatil yapmak isteyenlerin tercih edebilecekleri yerlerden biri de Avşa Adası'dır. Oldukça uygun bir konaklama ücreti ile rahat bir tatil yapabilirsiniz. Balıkesir'de bulunan bu ada, Marmara ilçesinin en gözde yerlerinden biridir. Muhteşem bir sahil kenarına sahip olan adada, özel lezzetlerde sunulmaktadır.
Hem denizin tadını çıkarabilir hem de yemek yiyebilirsiniz. Özellikle de meze ve balık konusuna profesyonel olan birçok lokanta sizleri beklemektedir. Yemeklerin fiyatları da oldukça uygundur. Uygun fiyata harika bir Avşa Adası tatili yapabilirsiniz.

Erdek, Balıkesir
Erdek, Balıkesir'in ilçeleri arasında yer alır. Erdek'in Bursa ve İstanbul'a yakın olması, popüler olmasına neden olmuştur. Bu nedenle birçok tatilci Erdek'i yakınlığından dolayı tercih etmektedir. Son derece ekonomik bir tatil isteyen bireyler için en ideal yerlerden biridir. Başka bir tatil beldesinde 4 gün yapılan tatil parası ile Erdek'te 7 günlük bir tatil yapabilirsiniz.
Amasra
Karadeniz'de tatil yapmak isteyenlerin tercih edebilecekleri ekonomik bir belde olan Amasra, oldukça sakin bir yerdir. Ucuza tatil yapılabilecek bir yer olması Amasra'nın önem kazanmasına neden olmuştur. Az parayla çok eğlenebileceğiniz bir yer arıyorsanız, Amasra tam size göre bir yerdir. Ucuz olması, konaklama hizmetlerinin kötü olduğu anlamına gelmez. Konaklamanız için hizmet eden oteller, son derece kaliteli hizmetler sunmaktadır.

Datça
Adını fazlaca duyduğumuz tatil beldelerinden biri Datça'dır. Datça, son derece güzel ve sakin bir yerdir. Kendinizi doğanın kollarına bırakmak istiyorsanız, Datça'da çok ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Datça otelleriyse oldukça uygun fiyatlıdır.
Ekonomik Tatil Yapabileceğiniz Diğer Yerler
Ülkemiz, tatil yapılabilecek alan konusunda oldukça birçok avantaja sahiptir. Ekonomik bir tatil yapmak isteyen bireylerin tercih edebilecekleri bazı yerler yukarıda verilmiştir.
Bu yerler dışında ekonomik bir tatil yapabileceğiniz diğer yerler ise şunlardır:

Sinop

Erdemli

Olimpos

Akçay

Güzelçamlı

Assos

Akçakoca

Foça

Eskişehir

Ayvalık

Sığacık

Samsun 
Gibi beldelerde de ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca bu beldeler, muhteşem doğaları ile de ön plana çıkmışlardır. Bu yerler dışında ülkemizde tatil yapabileceğiniz başka beldelerde bulunmaktadır. Kısa bir araştırmayla ekonomik tatil beldelerini daha detaylı öğrenebilirsiniz.