TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 08-08-2021 21:55   Güncelleme : 08-08-2021 21:55

Twitter Uygulamasında Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Twitter dünya genelinde kullanılan gelişmiş bir sosyal iletişim platformudur. Twitter uygulaması ile tüm dünya ile iletişim kurabilir birçok ünlü kişileri takip edebilir, takipçi sayınızı artırarak twitter fenomenleri arasında yer alabilirsiniz.

Twitter Uygulamasında Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Birçok sosyal medya kullanıcısı hesaplarında kendi adını kullanmak istemiyor. Bunun yerine ilgi çekici ve akılda kalıcı kullanıcı adları belirleyerek belirli bir hayran kitlesine ulaşıyor. Twitterda binlerce hatta milyonlarca takipçileri olan fenomenlere sahip bir platformdur. Bu fenomenlerin çoğu da kendi adları yerine farklı isimlerle hesaplarını yönetiyor. 
Sadece fenomenler değil birçok kullanıcıda kendi orijinal isimleri yerine belirledikleri rumuzlar ile hesaplarını kullanıyor. Siz de twitter kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız aşağıda belirtilen adımları uygulayabilirsiniz.

Twitter Uygulamasında Nasıl Hesap Açılır?
Twitter gelişmiş teknolojik alt yapısı ile bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi birçok farklı cihazla erişim sağlanabilen bir uygulamadır. Herhangi bir cihazdan ya da cep telefonlarına indirebileceğiniz mobil uygulama ile twitter uygulamasını kullanabilirsiniz. 
Platforma giriş yaptıktan sonra e posta adresiniz ile ya da cep telefonu numaranız ile kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Kayıt esnasında belirleyeceğiniz kullanıcı adı ve şifreniz ile de uygulamaya kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Kayıt esnasında belirlediğiniz kullanıcı adını ise dilediğiniz zaman değiştirme imkanınız vardır.

Twitter Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?
Kullanıcı adınızı değiştirmek için yapmanız gerekenler;

1. Hesabınıza Giriş Yapın: 
Hesabınızı oluştururken belirlediğiniz kullanıcı adı ve şifreniz ile ya da e posta adresiniz ile hesabınıza giriş yapın. Web siteden girişi yapabileceğiniz gibi cep telefonu ya da tablet üzerinden uygulamadan da giriş yapabilirsiniz.

2. Hesap Ayarlarına Giriş Yapın: 
Web siteden giriş yaptıysanız diğer bölümünden ayarlar ve gizlilik bölümüne uygulamadan giriş yaptıysanız profil simgesinden ayarlar ve gizlilik bölümüne giriş yapın. Daha sonra hesaba git bölümünden hesap bilgileri bölümüne giriş yapın.

3. Kullanıcı Adını Değiştirin: 
Hesap ayarlarına erişim sağladıktan sonra kullanmış olduğunuz kullanıcı adınızı göreceksiniz. Bu alanda kullanmak istediğiniz yeni kullanıcı adını belirleyebilirsiniz.
Kullanıcı adınız sistemde kayıtlı diğer kullanıcıların belirlediği isimler ile karşılaştırıldıktan sonra kullanılabilir ya da bir başkası tarafından kullanılıyor diye uyarı verecektir. Eğer belirlediğiniz kullanıcı adı kullanılabilir ise kaydet butonu ile kullanıcı adınızı kaydedebilirsiniz. Kullanıcı adı değişimi sırasında twitter tarafından sistemde kayıtlı e posta adresinize bir bilgilendirme maili gönderilir. Bunun nedeni ise herhangi bir hesap çalınması olayının önüne geçmek amacı ile yapılır.
Kullanıcı adınızı belirlerken bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Örneğin; kullanıcı adınızda "twitter veya admin" kelimelerini kullanamazsınız. Diğer Kısıtlamalar ve aklınıza takılan sorular için twitter yardım merkezini ziyaret edebilirsiniz.
Twitter kullanıcılarına doğrulanmış hesap hizmeti de vermektedir. Doğrulanmış hesap kullanıcı bilgilerinin doğruluğunun kanıtlandığı hesabın güvenli olduğu anlamına gelmektedir. Doğrulanmış hesaplarda ismin yanında mavi tik işareti bulunmaktadır. Siz de doğrulanmış hesaba geçiş yapmak için twitter yardım merkezinden bilgi alabilirsiniz.