Güncel
Giriş Tarihi : 13-07-2021 02:27   Güncelleme : 13-07-2021 02:30

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Maskara uygulamadan da uzun ve gür kirpiklere sahip olmak her kadının hayalidir. Her gün bir kaç kirpik telini yastık kılıfında ve makyaj pamuğunda görmek istemeyenler için işte bir kaç bakım tüyosu;

Uzun Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Doğru Makyaj
Kirpik tipine uygun fırçaya sahip maskara seçimi ve kullanılan ürünün içeriği oldukça önemlidir. Fazla kimyasal içeren ürünler, uygulandığında güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlasa da aslında kirpiklerinizi güçsüzleştirerek onların daha kolay dökülmesine ve uzamamasına sebep olmaktadır.

Temizleme
Makyaj yaptıktan sonra asla uzun süre ciltte bekletilmemeli ve temizlemeden yatılmamalıdır. Her makyaja ve bölgeye uygun temizleyici kullanmak ise oldukça önemli. Gözler hassas organlardır ve göz için özel temizleyiciler kullanılmalıdır.
Ağır makyajları çıkarması için yağ bazlı, daha hafif ve günlük makyajları çıkarması için ise su bazlı temizleyiciler kullanılabilir. Ancak makyaj, ciltte uzun süre kalmamalı ve yatmadan önce mutlaka çıkarılmalıdır.

Bakım ve Besleme
Maskara uygulamadan da uzun kirpiklere sahip olmanın en önemli yolu bakım ve beslemedir. Kirpiklerin dökülmemesi, yenilenmesi, gürleşmesi ve uzaması için yağ ve vitamin takviyesiyle kirpiklerinize hem gerekli bakımı yapabilir hem de besini sağlayabilirsiniz.
E vitamini ve badem yağı kirpikleri besleyerek güç kazanmasını sağlar. Her gün düzenli olarak uygulayacağınız bu kür ortalama olarak bir ayda etkisini göstererek daha gür ve uzun kirpiklere sahip olmanızı sağlar.
Ayrıca Hindistan cevizi yağı da hem bakım yaparken kullanabileceğiniz ve kirpiklerinizi besleyerek uzamasını sağlayan hem de makyajınızı doğal yollarla temizlemenize yardımcı olacaktır.

Vazelin
İçeriği nedeniyle tartışmalara konu olan vazelin kiminin sevdiği kiminin ise tercih etmediği doğal olmayan bir ürün. Ancak pamuk veya parmaklarınız yardımıyla kirpiklerinize uygulayacağınız vazelin de kirpiklerinizi besleyerek uzamasına ve güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Doğru Yaşam ve Dengeli Beslenme
Vitaminsizlik, uykusuzluk, dengesiz ve sağlıksız beslenme de en az bakım kadar önemli. Yetersiz vitamin alan ve mineralsiz kalan bir vücut sağlıklı saçlara ve uzun kirpiklere sahip olamaz. Kıl kökleri vücudumuzdan beslenir. Kirpiklerin beslenebilmesi için vücudumuza gerekli besini sağlamamız gerekir.