Güncel
Giriş Tarihi : 10-08-2020 20:00   Güncelleme : 10-08-2020 20:00

Wilo’dan taş ocakları ve madenlere özel kullanıcı dostu pompa

İleri teknolojisi ile dünya kaynaklarını koruyan yeni nesil çözümler sunan 148 yıllık pompa üreticisi Wilo, kullanıcı dostu ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Şantiyeler, taş ocakları, madenler ve kazıların susuzlaştırılmasında kullanılan Wilo’nun yeni ağır hizmet tipi drenaj pompası Wilo-Padus PRO, aşındırıcı ortam koşullarında dahi yüksek güvenilirlikte işletim imkânı, enerji tasarrufu ve kullanımda maksimum konfor sunuyor. Kauçuk kaplı hidrolik malzemesi ve dubleks krom çeliğinden imal edilmiş yarı açık çarkı ile sağlam bir konstrüksiyona sahip olan Wilo-Padus PRO, aynı zamanda emiş ağzında bulunan filtresi sayesinde aşındırıcı akışkanlarda yüksek güvenilirlik sağlıyor.

Wilo’dan taş ocakları ve madenlere özel kullanıcı dostu pompa

Enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çalışmalarını sürdüren Wilo, farklı kategorilerde entegre çözümler sunmaya devam ediyor. Taş ocakları, madenler, şantiyeler ve kazı alanları gibi zorlu ortamlar için geliştirilen yeni ağır hizmet tipi drenaj pompası Wilo-Padus PRO, IE3 verimlilik sınıfına sahip motoru ve su üstünde veya altında sürekli işletim imkanı sağlayan soğutma ceketi ile üstün enerji tasarrufu sunuyor. Çevreye duyarlı tasarımlar üreten Wilo, Padus PRO drenaj pompalarında akışkan ve motor arası sızdırmazlığını iki mekanik salmastrayla elde ediyor. Salmastralar arasındaki odayı dolduran ve ısınmayı önleyen akışkan maddenin, biyolojik olarak çözülme özelliğine sahip ve çevre açısından sakıncalı olmamasına özen gösteriliyor.

Zorlu ve değişken saha ve kazı koşullarında maksimum konfor

Ağır hizmet tipi drenaj pompası Wilo-Padus PRO, standart olarak on/off kontrol ünitesi ile birlikte temin edilebiliyor. Hızlı ve kolay montaj özelliği ile öne çıkan Wilo-Padus PRO’nun düşük ağırlığı ve dikey ya da yatay esnek basınç bağlantısı sayesinde, kullanıcılar zorlu ve değişken saha, kazı koşullarında maksimum konfor avantajı yakalıyor. En önemli komponentlere hızlıca erişim sayesinde devreye alma ve bakım işlemlerini de kolaylaştırıyor. Ayrıca gelecekteki bakım çalışmalarının ideal şekilde planlanması için dijitalleşmeye ilişkin tüm gereksinimleri karşılıyor.

Wilo Hakkında

Pompa sistemleri sektörünün öncü markası Wilo, binalarda, endüstride ve altyapı uygulamalarında bulunan ısıtma, soğutma, havalandırma sistemlerinin yanı sıra su temini ve atık su uygulamalarında da kullanılıyor.

Temelleri 1872 yılına dayanan Almanya-Dortmund merkezli Wilo, 1928’de dünyanın ilk sirkülasyon pompasını üreterek yerelden global oyunculuğa adım attı. Yaklaşık 150 yıldır pompa ve pompa sistemleri sunan marka, bugün 10 bine yakın ürün gamı ile enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çözümler sunuyor. 70’in üzerinde ülkede üretim ve dağıtım şirketi, 16 üretim tesisi ve 7 bin 800 çalışanı ile yaklaşık 1,5 milyar Euro ciroya sahip olan Wilo; insanlar, ürünler, hizmetler, fabrikalar ve makineler arasında akıllı ağ bağlantıları oluşturarak akıllı çözümleri hayata geçirmek için dijitalleşmeden etkin şekilde yararlanıyor. Wilo’nun dijitalleşme stratejilerinin en belirgin örnekleri arasında Almanya’nın Dortmund şehrindeki merkezini ‘Akıllı Fabrika’ kimliği ile yeniden şekillendirmesi yer alıyor. 300 milyon Euro’luk yatırımla dijital bir üretim tesisi olarak hayata geçirilen ve 2020’de faaliyete geçmesi planlanan Dortmund fabrikası, Wilo tarihindeki en büyük yatırım olarak dikkat çekiyor. Tarihinde pek çok parlak kilometre taşı bulunan Wilo, dünyanın ilk akıllı pompası olan Stratos MAXO’yu geliştirerek dijitalleşme alanında bir ‘ilk’e daha imza attı. Ürünlerin ötesinde sunduğu çözümler, süreçler ve iş modellerinde de dijitalleşen Wilo, teknoloji odaklı bir şirket olarak Endüstri 5.0 ekonomisine hazırlanıyor. Uzun vadeli stratejisinin bir parçası olarak önümüzdeki yıllarda dünyaya hızla yön verecek altı küresel mega trend tanımlayan Wilo; globalleşme, akıllı şehirler, enerji sorunu, iklim değişikliği, kuraklık ve dijital dönüşüm olarak belirlediği mega trendlere karşı nasıl bir çözüm geliştirebileceği üzerinde çalışmalar yapıyor. Suya ve geleceğe yön verme hedefi doğrultusunda yol alan Wilo’nun, yüksek teknolojisi ve köklü geçmişiyle değer kattığı ülkelerin başında Türkiye geliyor. Pazara girdiği 1992 yılından sonra hızlı bir şekilde büyüyen Wilo’nun Türkiye operasyonu, 1997’de markanın dünyadaki malzeme temin merkezlerinden biri olarak tescil edildi. Her yıl başarı grafiğini yükselten Wilo Türkiye, 35 bayisi, 90’a yakın merkez çalışanı ve ürün gamı özelinde uzmanlaşmış servis kadrosu ile Türkiye çapında yaklaşık 1000 kişilik bir ekip olarak hizmet veriyor. Wilo Türkiye, sektörün Avrupa’daki LEED Gold Sertifikası’na sahip ilk yeşil binasında faaliyet gösteriyor.