Güncel
Giriş Tarihi : 09-11-2020 14:07   Güncelleme : 09-11-2020 14:22

Zafer Bektaş`tan 10 Kasım Mesajı

Mali Müşavir ve Siyasetçi Zafer Bektaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve çağdaş Türkiye'nin mimarı olan Atatürk,ün ölümünün 82.yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhu şaad olsun" dedi.

Zafer Bektaş`tan 10 Kasım Mesajı

Bektaş Yaptığı Açıklamada;Büyük Önder Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal edişi şüphesiz ki Türk milletini derin bir üzüntüye boğmuştur. O'nun ani ve apansız ayrılışı bütün Türk halklarını da derinden etkilemiş, dünya üzerinde geniş bir yankı uyandırmıştır.

Atatürk'ün 57 yıllık hayatında dünya liderleri tarafından takdir edilen bir liderdir. Dünya üzerinde yetişmiş çok nadir bir dahi , dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları olmuş büyük bir devlet adamıdır.

Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri yanında büyük bir komutandır aynı zamanda. Türk Kurtuluş savaşına yön vermiş, milleti ile birlikte "ya istiklal ya ölüm" parolası ile hareket ederek, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi olmuştur.

Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığını düşünerek yapılması çok zor olan bir çok devrimler gerçekleştirmiştir. O'nun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmak olmuştur. Gerçekleştirdiği devrimler ile Türk milletine çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti'nin dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağlamıştır.

Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan bu büyük insan; "Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar" demek suretiyle kurduğu cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışılarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir.

Büyük kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk!
Sen ebedi istirahatgahında rahat uyu! Bizler emanetin olan Türkiye Cumhuriyeti'ne her zamanki gibi gönülden sahip çıkarak, sana layık bir millet olmaya devam edeceğiz.

Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur!

Ne Mutlu Türküm Diyene .